Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
07 Ekim 2020 ( 6 izlenme )

Bülent Arınç davayı kazandırdığı şirketin yönetim kuruluna girdi!


Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın, başhakem olduğu davada karar  değiştirerek davayı kazandırdığı şirketin yönetimine girdiğini söyledi.HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, Bülent Arınç'ın tarafsız başhakem olarak atandığı bir davada, son anda tavır değiştirerek davayı inşaat şirketine kazandırdığı, sonrasında ise şu şirketin yönetim kuruluna girdiğini söyledi. Altaylı kat karşılığı bir inşaat şirketine arazisini veren yakınıyla ilgili davada kendisinden hakem olmasının istediğini, davanın tarafsız başhakeminin ise Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, eski AKP Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç olduğunu belirtti.

Altaylı, Bülent Arınç'ın ise daha sonra davayı kazanan inşaat şirketinin yönetimine girdiğini yazdı. Altaylı, yazısına şöyle devam etti: Bunu niye mi yazdım! İnsanları daha iyi tanıyın diye. Hani Arınç’a “AK Parti'nin vicdanı” deniyor ya. “Vicdanı” tanıyın diyerek Twitter’dan belgeyi paylaşan Altaylı, yazısının tartışma yaratması ardından yeni bir açıklamada bulundu.

Bazı haberlerin, Arınç’la ilgili sözlerini ‘iddia’ olarak verdiğini söyleyen Altaylı, “Bazıları Arınç’la ilgili yazdığıma iddia demiş. İddia değil gerçek. İşte KAP’a yapılan bildirim” ifadelerini kullanarak KAP’a yapılan bildirimin ekran görüntüsünü paylaştı. Altaylı’nın kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:


Bülent Arınç'tan yalanlama

Bülent Arınç, Altaylı’nın iddialarını yalanladı. Arınç, şirketin KAP bildirimlerini paylaştı. Bildirimlerde önce Arınç’ın atandığı yazılsa da daha sonra bu bildirimin sehven yapıldığı belirtilerek o pozisyona Osman Nuri İnceöz’ün atandığı bildirildi.

Arınç’ın paylaşımı şöyle:https://halktv.com.tr/bulent-arinc-davayi-kazandirdigi-sirketin-yonetim-kuruluna-girdi-436256h

Bunlar da İlginizi Çekebilir