Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Şubat 2018 ( 230 izlenme )
Reklamlar

Bunu söyleyen üniversitede profesör "Google'ı Abdulhamid buldu!"

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Sultan II. Abdülhamid için "Google'ı kullanan, ilk icat eden kişi" ifadelerini kullandı.

Kütahya'da düzenlenen "Vefatının 100. Yılında Ulu Hakan 2. Abdülhamid Han Konferansı"nda konuşan Sofuoğlu şunları söyledi:

"Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır. Gidemiyor, ulaşım imkanları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor; fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google'ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han'dır. 'Coğrafya kaderdir' deniliyor ya coğrafyanın da psikolojisi var.

Sultan Abdülhamid Han bir 10 yıl daha tahtta kalsaydı biz dünyanın en zengin devletiydik. Niye? Birinci Dünya Savaşı olacaktı ve girmeyecektik. Onlar parça parça olacaktı. Kendisi söylüyor, 'Yıllardır bu anı bekliyordum' diye. Girmeyecekti savaşa. Dünyanın en zengin petrol yatakları Yemen'e kadar halen bizimdi."

Konferansta Abdulhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu da konuştu.

https://odatv.com/googlei-abdulhamid-buldu-22021831.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Vakıfbank tartışması büyüyor: Hamza Yerlikaya’nın atandığı yönetim kurulunda Erdoğan'a yakın isimler! ABD'den bir yaptırım daha! F-35'lerin Türkiye'ye teslimatını durduran tasarı ABD Senatosu'ndan geçti! Muharrem İnce suç duyurusunda bulundu İktidara yakın yazara göre iyi müslüman olmanın şartı "Devşetin reisine isyan etmemeli!"