Anasayfa
17 Ağustos 2020 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Bursa Valiliği açıkladı! Yasaklar tek tek geri geliyor!


Bursa'da corona virüsü (Covid19) salgını önlemleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen sokağa çıkma kısıtlaması kararında saatler değişti. 65 yaş üstü vatandaşlara yeni yasaklar da getirildi.
Bursa Valiliği alınan yeni İl Hıfzıssıhha Kurul Kararını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma konusuyla ilgili belli kısıtlamalar getirildiği belirtildi.

65 yaş ve üzerindeki vatandaşların 08.0010.00 ve 16.3019.30 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması esnetilerek her gün sabah 10.00 ile 20.00 arasında sokağa çıkabilmelerine karar verildi.

65 yaş ve üstü vatandaşlara getirilen yeni yasaklar ise şöyle:

* 08.0010.00 ve 16.3019.30 saat aralığında toplu taşıma araçlarını kullanmaları yasaklandı.

* Semt pazarı ve pazar yerlerine 08.0014.00 saatleri dışında kalan saatlerde girişleri yasaklandı.

DÜĞÜN, NİŞAN, SÜNNET

* Düğün, nişan, nikah, sünnet gibi etkinliklere (gelin, damat ve sünnet çocuğunun 1. ve 2. derece yakınları hariç) katılmaları yasaklandı.

* Cenaze ve sünnet merasimleri sonrası mevlid ve dua merasimlerine katılmaları yasaklandı.

* Sosyal faaliyetler ile kalabalık organizasyonlara katılmaları ve sinema, konser, tiyatro, gösteri merkezi gibi yerlere girişleri yasaklandı.

AVM VE ÇARŞILAR…

* Alışveriş merkezleri (AVM), çarşı ve diğer alışveriş yerlerine (hipermarket, teknoloji ve yapı marketleri gibi) 08.0014.00 saatleri dışında kalan saatlerde girişleri yasaklandı.

* Spor merkezleri, spor tesisleri ve spor salonlarında takım ve temas halindeki sporlar, eğlence amaçlı maçlar (futbol, basketbol, voleybol, tekvando, güreş, karate gibi) veya kişilerin birbirleriyle yakın temasını gerektiren antrenman ve faaliyetlere bireysel sporcu olarak, ayrıca tüm spor müsabakalara seyirci olarak katılmaları yasaklandı.

Açıklamada 65 yaş ve üstü vatandaşların bir iş yerinde aktif olarak çalıştıklarını belgelerse alınan kararlardan muaf olacakları da belirtildi. (İHADHA)

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/sondakikavalilikacikladiyasaklartektekgerigeliyor5991434/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yılmaz Özdil'den sert tepki: Gidişinizin şerefine kadeh kaldıracağız ilk seçim sandığında! Termik santrali 'nefes alamıyoruz' diyerek protesto eden vatandaşlara kaymakamdan tehdit! 'Bütün askerleri oraya yıkarız' Son aylarda arttı: Türkiye’den Almanya’ya bu yıl 3 bin 248 iltica başvurusu Avrasya Tüneli’nde 5 yılda 40 milyon araçlık açık!