Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
27 Ağustos 2019 ( 18 izlenme )
Reklamlar

Cami var, cemaat var ama imam yok!


Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı Kılınçarslan Mahallesi’ndeki bir camide namaz kıldıracak imam bulunamıyor. Cami imamının emekli olmasından sonra görevlendirilen imamın da izne çıkmasıyla camide namaz kıldıracak görevli kalmadı. Geçtiğimiz Cuma günü imam olmadığı için Cuma namazını kılamayan cemaat duruma tepki gösterdi.Konya'nın Selçuklu ilçesine bağlı Kılınçarslan Mahallesi'ndeki Hz. Ömer Camii'ndeki cemaat imam yokluğundan ne yapacağını şaşırdı. Hz. Ömer Camii Dernek Başkanı Hüseyin Çetin, 18 yıl görev yapan cami imamının emekliye ayrılmasının ardından camiye geçici hizmetle görevlendirilen imamının da 1 haftadır izinde olduğunu ve cemaatin mağdur olduğunu söyledi. Cuma Namazını kıldıracak imamın olmadığını ve bu yüzden de camilerinin kapalı olduğunu belirten Çetin, “Cami cemaatimiz başka camilerde namaz kılmak zorunda kalılyor. Hastası var, yaşlısı var. Kaldı ki camimizin şadırvan ve tuvaleti de arızalı. Abdest dahi alamıyoruz” dedi.

Hz. Ömer Camii Dernek Başkanı Hüseyin Çetin.

“BEN HAYATIMDA BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADIM”

Camii cemaatinden Hüseyin Soyuer, 68 yıllık hayatında böyle bir şeye şahit olmadığını belirterek, “Camimizde Cuma günü imam olmadığı için namaz kılamadık. Cami cemaatimizde yaşlı çok insan var ve yürümekte zorluk çekiyor. Etrafımızdaki bazı camilerde 2-3 imam olmasına rağmen bizim camimiz bomboş. Günün vakitlerinde namaz kılmak için bazı arkadaşlarımız cemaate öncülük yapıyor” diye konuştu.

Camii cemaatinden Hüseyin Soyuer.

CUMA NAMAZINI MÜFTÜ KILDIRSIN

Öte yandan bazı vatandaşlar, kentteki bazı etkinlik ve programlarda boy gösteren Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu'ndan sorunlarına çare bulmalarını, bulamadığı takdirde bu hafta Cuma Namazı'nı kendisinin kıldırmasını istedi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/cami-var-cemaat-var-ama-imam-yok-5302723/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Okulda imam şiddetine isyan eden veliler 'Müdür olayın üstünü örtmek için çalışıyor!' ‘Yenilenecek seçimin sonuçlanması aylar sürebilir’ Osmangazi Köprüsü’nde beklendiği üzere bayram yoğunluğu yok “Suriye’de ne işimiz var?” diyen Hopa halkına polis engeli!