Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
20 Ağustos 2019 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Cargill işçileri, mahkeme kararına rağmen işlerine dönememelerinin ardından direnişlerini İstanbul'a taşıdı


490 gündür direnişte olan Cargill işçileri, mahkeme kararına rağmen işlerine geri dönememelerinin ardından fabrikanın önündeki direnişlerini, Cargill Genel Merkezi'ne taşıdı.


Cargill’in Bursa’daki fabrikasında sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan işçilerin işe iade davasında; mahkeme, Cargill işçileri lehine karar verdi.

455 gün Cargill Orhangazi fabrikası önünde haksız yere işten çıkarıldıkları için direnen Cargill işçileri mahkemenin lehlerine karar vermesinin ardından işbaşı yapmak için beklediler. Ancak işe iadeleri bir türlü gerçekleşmeyen Cargill işçileri 490 gün sonra, direnişlerini Cargill Genel Merkezi'ne İstanbul'a taşıdı.

Cargiil işçileri, "Bizimkisi bir hak hikayesi. Direnişimiz bundan sonra Cargill, mahkeme kararına saygı gösterene kadar İstanbul'da devam edecek. Asıl direniş şimdi başlıyor'' dedi. İşçiler, "Çocuklar iyi yaşasın diye babalar direniyor" ve "Bizimkisi bir hak hikayesi" pankartlarını açtı.

https://halktv.com.tr/gundem/cargill-iscileri-mahkeme-kararina-ragmen-islerine-donememelerinin-ardind-402169h

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP bunu da yaptı! 'Pakize Anne'nin Meclis'e girmesi yasak! CHP’li Başkan ‘Makam aracımı satacağım dedi’ AKP’liler karşı çıktı! Muharrem İnce CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıkladı AKP’li başkan 8 kadrolu işçiyi attı, yerlerine 8 sözleşmeli işçi aldı!