Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Eylül 2021 ( 30 izlenme )

Çarpıcı iddia: 2012 Dünya Belediye Başkanları Ödülü'ne aday gösterilen Melih Gökçek'in oylamasında hile yapıldığı ortaya çıktı!


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 2021 yılı Dünya Belediye Başkanları Başkent ödülünü kazanması sonrası 2012 yılında Dünya Belediye Başkanları Ödülü'ne aday gösterilen Melih Gökçek için iddiaya göre oylamada hile yapıldığı ortaya çıktı.Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2012 yılında bir sosyal medya kullanıcısına verdiği yanıt ile 'Dünya Belediye Başkanlığı'na aday gösterildiğini belirterek, son 50 aday arasına girmek ile övünmüştü. 

"HASET ETMEYİN, SİZİN DE OLSUN ZAVALLILAR"

Kendisine eleştiride bulunan bir kullanıcıya yanıt veren Gökçek, "Bizi dünya belediye başkanlığı'na aday seçtiler. Kıskanmayın, haset etmeyin, sizin de olsun. Zavallılar" ifadelerini kullanmıştı. 

 OYLAMADA HİLE YAPMIŞLAR

Worldmayor.com web sitesinde yer alan Melih Gökçek'in adaylık sayfasında ise site yönetimi tarafından bir not düşülerek, "15 Temmuz ile 2 Ağustos tarihleri arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'na verilen oyların ve görüşlerin önemli bir kısmının manipüle edildiği dikkatimizi çekti" denildi. 

gokcek.jpg

GÖKÇEK'İN KAZANAMADIĞI ÖDÜLÜ YAVAŞ KAZANDI

ABB Başkanı Mansur Yavaş, 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazandı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazandı. Ödülü kazanan Yavaş sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yavaş videolu paylaşımında şunları ifade etti:

"2021 Dünya Belediye Başkanı Başkent Ödülü'nü kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Size hizmet etme fırsatını bana sunduğunuz için teşekkür ediyorum."

 DÜNYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI ÖDÜLÜ NEDİR?

Merkezi İngiltere'nin başkenti Londra'da bulunan City Mayor Foundation (Belediye Başkanları Vakfı) tarafından 2004 yılından itibaren düzenlenen anket ile her yıl 'Dünya Belediye Başkanı' seçiliyor.

Hiçbir ticari amacı olmayan ve kar gütmeyen vakfın anketine ise dünyanın çeşitli ülkelerinden başarılı belediye başkanları aday gösterilerek ödüllendiriliyor. 

https://www.yurtgazetesi.com.tr/guncel/carpici-iddia-2012-dunya-belediye-baskanlari-odulune-aday-gosterilen-melih-g-h188688.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir