Home
10 Şubat 2023 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Celal Şengör’den Erdoğan’a: "Tenkit edene şerefsiz diyor"


Depremle ilgili açıklamalar yapmak üzere katıldığı yayında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'da yaptığı açıklamada kullandığı 'şerefsiz' sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Celal Şengör tepki gösterdi.

Erdoğan, depremden iki gün sonra Hatay’a gelerek açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eleştirilere yanıt vererek ‘Haysiyetsiz’, ‘Namussuz’, ‘Şerefsiz’ gibi ifadeler kullandı. Erdoğan, “Şu an itibarıyla Hatay’ımızda asker, polis, jandarma toplamda 21 bin 200 personel görev ifa ediyor. 

Bununla ilgili olarak da bazı haysiyetsiz, açık konuşuyorum, namussuz kişiler, kampanya yaparak ‘Hatay’da biz asker, jandarma, polis göremedik’ gibi yalan yanlış iftiralar atıyorlar. Bizim askerimiz, jandarmamız, polisimiz şereflidir ama bu şerefsizlerin ağzına biz onları meze yaptırmayız” dedi.

"TENKİT EDENE TEŞEKKÜR ETMESİ LAZIM"

FOX TV’ye konuk olan Prof. Dr. Celal Şengör ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın depremden iki gün sonra Hatay’da yaptığı açıklamada sarf ettiği “şerefsiz” sözlerine tepki gösterdi. 

Dünyaca ünlü Prof. Dr. Celal Şengör “Devlet Başkanı çıkıyor, kendisini tenkit (eleştiri) edene şerefsiz diyor. Halbuki tenkit edene teşekkür etmesi lazım. Bu anlayış henüz bize gelmedi” dedi. 

Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyanet, Erdoğan’ın vaadini umursamadı: Personel sayısı 150 bine dayanacak Madımak Katliamı anıtına katillerin de ismini yazmışlardı, yıllarca süren mücadele sonuç verdi! Vize krizi: Hangi ülke Türklere en çok ret veriyor? Saray'a 'Cin savma' birliği mi kuruldu? 'Ya Reis'e musallat olurlarsa?'