Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Nisan 2018 ( 225 izlenme )
Reklamlar

CHP 81 ilde meydanlara çıkıyor

CHP, parlamenter sistemi bitirip başkanlık sistemini getiren referandumun yapıldığı 16 Nisan'da 81 ilin kent merkezlerinde oturma eylemi yapacak. Ortak bildirinin okunacağı oturma eyleminde 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' denilecek.

CHP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) 16 Nisan referandumunun yıl dönümünde 'OHAL değil demokrasi istiyoruz' sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00’de bir saat oturma eylemi yapılması kararı alındı. Bundan sonra yapılacak eylemler için de CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba görevlendirildi. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN TALİMAT: BORÇ VE FAİZLERLE İLGİLİ ARAŞTIRMA YAPILSIN
Cumhuriyet'ten İklim Öngel'in haberine göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısında Suriye, Rusya, İran ve ABD çerçevesinde Ortadoğu sorunu ele alındı. Ekonomideki gelişmelere ilişkin de bir sunumun yapıldığı toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun “Özellikle borç ve faizle ilgili araştırma yapılsın ve bir rapor hazırlansın” talimatı verdiği öğrenildi. 

ÇOCUĞA İSTİSMAR DÜZENLEMESİ İÇİN YAPICI MUHALEFET
Çocuğun istismarına yönelik yasa tasarısının Meclis’e dün gelmesiyle birlikte MYK’da konu ele alındı. Tasarıda getirilen 12 yaş sınırının eleştirildiğinin öğrenildiği MYK’da, yapıcı muhalefet yapılması ve düzenlemenin desteklenmesi kararı çıktı.

AYM HAZIRLIĞI
Edinilen ilgiye göre MYK’de AK Parti-MHP’nin hazırladığı ittifak yasasında seçim güvenliğini ilgilendiren maddelerin AYM’ye götürülme kararı alındı. Dilekçenin bir an önce hazırlanacağı, başvurunun kısa sürede yapılacağı öğrenildi.

http://www.abcgazetesi.com/chp-81-ilde-meydanlara-cikiyor-84320h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Libya'da Hafterciler BMC zırhlılarıyla dalga geçti! CHP’li Başkan sinirlendi: Hırsızlığınızı yolsuzluğunuzu her yerde açıklayacağım! Köprü geçiş ücretlerine büyük zamdan sonra vatandaş oraya akın etti! Akdeniz Bölgesi'nin kilit şehri: MHP’nin oyları CHP ile İYİ Parti’ye gidebilir…