Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Temmuz 2019 ( 26 izlenme )
Reklamlar

CHP binasını kundaklamışlardı... Karar çıktı!


CHP Kocasinan İlçe binasını ateşe vererek yakmaya kalkışan ve daha sonra partideki bilgisayar ve televizyonu kırıp döken Özgür Terazi, yargılandığı mahkeme tarafından 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, “Bizim demokrasi anlayışımız da hiçbir şekilde şiddete yer yoktur. Herkesin kanunlara uyma zorunluluğu vardır. Adalet yerini buldu" dedi.Kayseri 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında Hakim, Özgür Terazi’ye, 3 Aralık 2018 tarihinde gece saat 03.00 sıralarında Sahabiye Mahallesi Boylar Sokakta bulunan CHPKocasinan İlçe binasına camları kırıp içeri girerek içeri de bulunan bilgisayar ve televizyon gibi elektrik ve elektronik cihazları kırıp, ateşe vermeye kalkışması nedeniyle, meskene tecavüz suçundan 2 yıl, kundaklama suçundan da 2 yıl olmak üzere toplam 4 yıl ağır hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmayı CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Üçgül, CHP Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Gazanfer Akpınar, Halis Yavuzyaşar ve Özkan Altundal’da takip etti.

Duruşma sonrası bir açıklama yapan Kocasinan İlçe Başkanı Erkan Karabulut, bu tür çirkin hareketlerin hiçbir şekilde demokrasiyle bağdaşmadığını belirterek, “Bizim demokrasi anlayışımız da hiçbir şekilde şiddete yer yoktur. Herkesin kanunlara uyma zorunluluğu vardır. Adalet yerini buldu “dedi.

http://www.krttv.com.tr/gundem/chp-binasini-kundaklamislardi-karar-cikti-h7974.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kendi kendine zam yapıp eleştirenlere 'edepsizler' diyen Arınç'tan bir tuhaf savunma Milyoner başkan! AKP'li vekilden 'darbe raporu' açıklaması: Delil olur diye yayınlanmadı AKP Sözcüsü Çelik, 30 Ağustos’ta Atatürk’e yer vermeyen Diyaneti savundu!