Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Nisan 2018 ( 51 izlenme )
Reklamlar

CHP’den eğitim evlerinin mühürlenmesine tepki: Tarikat yurtlarını mühürleyin!

Ankara Valiliğinin Halkevleri’nin Batıkent ve Seyran Umut şubelerini ve Mamak’ta bulunan Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ni “izinsiz eğitim öğretim faaliyeti yapmak” gerekçesiyle mühürlemesine CHP’li Gaye Usluer’den sert tepki geldi.

CHP Parti Meclisi üyesi ve Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer Ankara'da Halkevleri şubelerinin mühürlemesini protesto eden bir açıklama yayınladı. Usluer yaptığı açıklamada, iktidarın kendine muhalif bütün çevreleri çeşitli bahanelerle sindirmeye çalıştığını söyledi.

“Halkevleri'ni değil kaçak tarikat yurtlarını mühürleyin” diyen Usluer açıklamasında şunlara yer verdi:

“Müfredat değişikliğiyle eğitimin içeriğini gericileştiren, ders kitaplarına cihadı yerleştiren; kitapları gerici, cinsiyetçi, bilim dışı kavramlarla dolduran; imzaladığı protokollerle okulların kapılarını cemaat ve tarikatlara açan AKP iktidarı, bilimsel- laik eğitim mücadelesini büyüten Halkevleri’ni hedef almaya devam ediyor.

Bugün izinsiz eğitim öğretim faaliyeti sürdürdüğü bahanesiyle, Batıkent Halkevi, Keçiören Halkevi, Seyran Umut Halkevi, Mamak Ethem Sarısülük Kütüphanesi’ni hiçbir tebligat yapmadan, şube yöneticileri olmadan Valilik kararı ile mühürlediler. Bu mühürlerin ne anlama geldiği, AKP’nin ne yapmaya çalıştığı ortadadır; bilimden yana bir kuşak yetiştirilmesini engellemek.

Özgür düşünmeyi, hayata eleştirel bakabilmeyi temel alması gereken eğitim sisteminin, her geçen gün bu özelliklerini yitirerek geleceğimizin karartılmasına karşı mücadele eden Halkevleri'nin yanındayız.”

https://www.birgun.net/haber-detay/chp-den-egitim-evlerinin-muhurlenmesine-tepki-tarikat-yurtlarini-muhurleyin-210298.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriyeliler çıkan kavgada 2 Türk’ü hastanelik etti! FETÖ’cülerin karargâhı AKP’lilerin oldu! Uzaydan görülen Atatürk portresi Tasarruf lafta kaldı! Saray'a 44 yeni araç!