Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Şubat 2020 ( 52 izlenme )
Reklamlar

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, ‘Erdoğan paylaşımı’ nedeniyle ifade verdi


CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, 2017 yılında Bilal Erdoğan'ın arkadaşının TRT Genel Müdürü olmasını eleştirdiği tweeti nedeniyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdi. Kaftancıoğlu savcılık ifadesinde "Bu paylaşımda herhangi bir hakaret yoktur, durum tespiti vardır" dedi.
CHP'li Kaftancıoğlu, 2017 yılında sosyal medya platformu Twitter'da Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşının TRT Genel Müdürü olduğuna ilişkin bir haberi paylaşarak “Çalıntı sorularla da olsa bir sınav yapılıyordu. Şimdi ona bile gerek duyulmuyor” yorumuyla paylaşmıştı.

Bilal Erdoğan da bu yorumlar nedeniyle Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuş ancak savcılık takipsizlik kararı vermişti.

TAKİPSİZLİK KALDIRILDI

İstanbul 10. Sulh Ceza Mahkemesi ise geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın avukatı tarafından yapılan başvuru üzerine takipsizlik kararını kaldırdı.

Hakaret suçlaması gerekçesiyle yeniden başlatılan soruşturma kapsamında CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu bugün Çağlayan Adliyesi'ne gelerek savcılığa ifade verdi.

Kaftancıoğlu savcılığa verdiği ifadede “Bu paylaşımda herhangi bir hakaret yoktur, durum tespiti vardır” dedi.

Soruşturmayla ilgili sosyal medya plaftormu twitter'dan da açıklama yapan Kaftancıoğlu, “Şahsıma yönelik açıktan hakaretlere takipsizlik verilirken aşağıdaki twitim nedeniyle ifade vermem kaç puan? Hakaret değil hakikat demek daha doğru değil mi?” ifadelerini kullandı.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/chp-istanbul-il-baskani-kaftancioglu-savciliga-ifade-verdi-5630581/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milletvekillerine 8 milyon liralık yeni lokanta! Bakan Pakdemirli’nin ‘arızalı’ dediği uçakların sertifikaları ortaya çıktı! ‘9 uçağın 6’sı uçuşa hazır’ ‘Karantinadan kaçırılan yolcu’ skandalında flaş gelişme: ‘Emre uydum’ demişti, Koronavirüs testi pozitif çıktı! İmam hatipliler dünya liderlerini tartıştırdı ama Atatürk’ü unuttular!