Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Kasım 2017 ( 74 izlenme )

CHP'li Altıok'tan Uysal'a tepki: İstanbul'a atanması tesadüf değil

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a, Sivas katliamında yaşamını yitiren şair Metin Altıok’un kızı, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok tepki gösterdi.

Sivas katliamı davasında sanıkların avukatlığını yaptığı için pişman olmadığını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a, Sivas katliamında yaşamını yitiren şair Metin Altıok’un kızı, CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok tepki gösterdi. Altıok, “Sivas katliamı sanıklarının avukatlarının tıpkı Mevlüt Uysal gibi AKP döneminde siyasette ve bürokraside tepe noktalara getirilmesi de İstanbul’a belediye başkanı atanması da tesadüf değil. Mevlüt Uysal bu noktada aferin bekliyorsa mutlaka alacaktır” dedi. Bugüne kadar Sivas katliamı sanıklarıyla ilgili TBMM Başkanlığı, Adalet Bakanı ve Bime r’e sorduğu soruların hiçbirine yanıt alamadığına dikkat çeken Altıok, şunları kaydetti: “İnsanlık suçlarının zamanaşımına uğramasını ‘hayırlı’ bulan zihniyet artık hukuk devleti, kuvvetler ayrılığı ve demokrasiyi, laikliği, Cumhuriyeti yok sayan tek aklın iradesine teslime edilmiştir, bundan da ayrıca endişe duymaktayız. Sivas katliamı davası ile ilgili mücadelemi adalet tecelli edinceye kadar sürdüreceğim.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/868384/CHP_li_Altiok_tan_Uysal_a_tepki__istanbul_a_atanmasi_tesaduf_degil.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir