Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
02 Temmuz 2018 ( 445 izlenme )
Reklamlar

CHP'li gençlere sınav günü 'Erdoğan'a hakaret'ten operasyon!

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama”, “Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama” gerekçeleriyle düzenlenen operasyon ile, Antalya Güvenlik Şube polisleri tarafından evleri basılarak gözaltına alınan 10 CHP'li genç halen gözaltında tutuluyor.


Aliseydi KARAGÖZ / YURT

KUMBUL: GENÇLERİMİZ SUÇSUZDUR...

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul “ Gençlerimiz suçsuzdur. Gençleri önce evlerinden toplayıp ardından delillerin tamamlanması için ek süre almak, sınava girecek öğrenciyi evinden, ablası vefat eden kardeşi taziye çadırından gözaltına almak, 7 gün nezarethanede tutsak etmek, yargısız infazdır. Bu hukuksuzluklara karşı mücadelemiz devam ediyor” dedi.

'PARTİ GENÇLERİNE SAHİP ÇIKTI, ÇIKMAYA DA DEVAM EDECEK'

Partili gençlerin her zaman yanlarında olduklarını ve bundan sonrada yanlarında olmaya devam edeceklerini ifade eden CHP Antalya İl başkanı Ahmut Kumbul sözlerini şöyle sürdürdü;

“Seçim gecesi, Türkiye’nin dört bir yerinde AKP’li ve MHP’li paramiliter güçler kimi yerde silahlarla, kimi yerde taşlı sopalı saldırılarla, Antalya Adliyesi’nde de sözlü ve provakatif eylemlerle kendini gösterdi. Ama sonuçta gözaltına alınan bizim çocuklarımız oldu.
Gençlerimiz suçsuzdur! Gençleri önce evlerinden toplayıp ardından delillerin tamamlanması için ek süre almak, sınava girecek öğrenciyi evinden, ablası vefat eden kardeşi taziye çadırından gözaltına almak, 7 günnezarethanede tutsak etmek, yargısız infazdır. Bu hukuksuzluklara karşı mücadelemiz devam ediyor.

Parti, gençlerine sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek. Nasıl ki gözaltı için evlerden alınmaya başladıkları andan şu saate kadar, karakolda, adliyede, polis merkezinde Genel Başkan Yardımcılarımız, Milletvekillerimiz, İl-İlçe Yöneticilerimiz, avukatlarımız ve duyarlı Partililerimizle evlatlarımızın ve ailelerinin yanındaysak, bundan sonra da olacağız. Amaç kaosu büyütmek ve üzerinden siyasi nema toplamak olsaydı, kitleleri Polis Merkezi önüne çağırırdık.

Bu aşamada yapılacak bu tür bir çağrı, gençlerimizin bir an evvel dışarı çıkmasına mı, yoksa onlara yenilerinin eklenmesine mi yol açar? Ohal koşullarında bunu yapmak yerine, gençleri en kısa sürede dışarı çıkartacak etkili görüşmeler ve temasları yürütmek daha doğru değil mi?

PAZARETSİ ADLİYEDE OLACAĞIZ...

Samimi endişeleri anlıyorum, hepimiz bu endişeleri elbette ki taşıyoruz. Bizler kişisel şovların değil, birimizin ayağına taş değse hepimizin canın yanacağı bir kardeşliği kurmanın çabası içindeyiz. Faşizme, haksızlığa ve hukuksuzluklara karşı yürüttüğümüz mücadelemizde tüm üyelerimizin esirgenmesinin sorumluluğunu da taşıdığımızın bilincindeyiz. Sürecin fazla uzatılmadan, gençlerimizin Pazartesi günü mahkemeye çıkarılmasının çabasını veriyoruz. Onların suçsuz olduğunu biliyoruz. Pazartesi yine adliyedeyiz, yine gençlerimizle omuz omuzayız”

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/chp-li-genclere-sinav-gunu-erdogan-a-hakaret-ten-h99848.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçime saatler kala son İstanbul anketi! 32 metrekarelik gecekonduda yaşam mücadelesi veriyor... Bir kötü haber de Rusya'dan: Doğalgaza büyük zam yolda Yurtdışına eğitime giden gençler, Türkiye’ye dönmek istemiyor!