Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Aralık 2018 ( 67 izlenme )
Reklamlar

CHP’li İlgezdi: “Cumhuriyet düşmanları ödüllendiriliyor”

Atatürk’le ilgili kullandığı sözler nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Yavuz Bahadıroğlu’yla MEB’e bağlı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün süreli yayını Ebabil Dergisi için röportaj yapılması TBMM gündemine taşındı.

BirGün’ün konuyu gündeme getirmesinin ardından açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Milli Eğitim Bakanlığı, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını her fırsatta ödüllendirmeye devam ediyor” ifadesini kullandı.“MEB başka kimseyi bulamadı mı?”Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret eden, Kurtuluş Savaşı’nı küçümseyen bir kişinin röportajının MEB dergisinde yayımlanmasının düşünce ve ifade özgürlüğüyle açıklanamayacağını belirten İlgezdi, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a şunları sordu:

>> Ebabil dergisinde Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Yavuz Bahadıroğlu’nun röportajına neden yer verilmiştir?  

>> Bu kişi ile röportaj yapılmasına kim karar vermiştir? Milli Eğitim Bakanlığı, röportaj yapacak başka kimse bulamamış mıdır?

>> Hayatı Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’e düşmanlık yaparak geçen birinin röportajına neden gerek duyulmuştur? Bu kişinin çocuklarımıza katkısı ne olacaktır?

>> Röportajın yapıldığı sayı kaç adet basılmıştır? Bu dergiler nerelere dağıtılmıştır? Bu röportajın olduğu sayı toplatılacak mıdır?

>> Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret eden bu kişiye ait röportajın yapılmasına göz mü yumacaksınız yoksa haklarında işlem mi başlatacaksınız?

>> Cumhuriyet’e ve Mustafa Kemal Atatürk’e düşman olduğu belgeleriyle ortada olan Yavuz Bahadıroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı için neden “kıymetli”dir? “Kıymetli” olmasının gerekçesi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına hakaret etmesi midir?

https://www.birgun.net/haber-detay/chpli-ilgezdi-cumhuriyet-dusmanlari-odullendiriliyor.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzun süre intiharlarını konuştuğumuz ASELSAN'da şimdi de tarikat örgütlenmesi! Eski AKP'li vekil "Parayla devlet kadrosu satılıyor!" Kılıçdaroğlu'nun avukatı açıkladı: 17-25 Aralık ses kayıtları doğru, bilirkişi raporu aldık Erzurum ve Erzincan’daki şeker fabrikalarına alıcı çıkmadı!