CHP'li vekil Ali Öztunç 'Sorun ne Naci’de ne de Şahap’ta. Sorun sende Erdoğan, sende!'

44 izlenme 21 Mart 2021
Reklamlar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın Erdoğan tarafından görevden alınıp yerine Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasını yorumladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınıp Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasına ilişkin “Sorun ne Murat Uysal’da ne Naci’de ne de Şahap’ta. Sorun sende Recep Tayyip Erdoğan sende. İlk seçimde gideceksin ve bu sorunlar çözülecek. Ekonomi istediği noktaya gelecek. Sorunun kaynağı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsıdır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Ali Öztunç, Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınıp Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasına ilişkin şunları söyledi:

“AKP’nin yandaşı en büyük destekçisi olan Yenişafak Gazetesi, dün ‘bu operasyonu kim adına çektiniz’ manşetiyle çıkmıştı. Naci Ağbal’ı hedef göstermişti. Saray da Yenişafak Gazetesi’nin bu talebini yerine getirdi ve Naci Ağbal’ı görevden alarak Yenişafak Yazarı Şahap Kavcıoğlu'nu atadı.

Damat Berat Albayrak istifa ederken istifa dilekçesinde ‘at izi it izine karıştı’ demişti. Gerçekten de at izi it izine karışmış görünüyor. Bu işler çocuk oyuncağı değil, bir çocuğun oyuncağı ile oynadığı gibi Merkez Bankası ile ekonomiyle oynayamazsınız. Bu yanlış politikanın bedelini millet ödüyor.

Recep Tayyip Erdoğan’a göre hava hoş, hayat güzel. Bir eli yağda bir eli balda yaşıyor ama millet bedelini ödüyor. Erdoğan’ın şansım hükümeti üç yıl içinde üç Merkez Bankası başkanını görevden aldı.

Sorun ne Murat Uysal’da ne Naci’de ne de Şahap’ta. Sorun sende Sayın Recep Tayyip Erdoğan sende. İlk seçimde gideceksin ve bu sorunlar çözülecek. Ekonomi istediği noktaya gelecek. Sorunun kaynağı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsıdır.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan 'enflasyona ezdirmeyiz' dedi, AKP'li belediye ulaşıma zam yaptı! Eskiden devletteydi, 20 yıllığına özele verildi: Parası olmayan uzaktan seyredecek Marmaray yüzde 40 oranındaki zammı İBB'ye yıktı; İBB'den yanıt gecikmedi! Erdoğan’dan doktoruna kıyak bitmiyor, önce Sağlık Bakanı oldu şimdi 900 milyon dolarlık kredi aldı