Anasayfa
17 Nisan 2020 ( 47 izlenme )
Reklamlar

Çift maaşlı Fahrettin Altun’dan Vakıflara ait 241 metrekarelik araziye 258 TL kira!


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Kuzguncuk’ta bulunan ve Vakıflar’a ait araziyi aylık 258 liraya kiraladığı ortaya çıktı.


Vakıflar Genel Müdürlüğü “Boğaz’da kaçak var” başlıklı Cumhuriyet’in haberi üzerine yaptığı açıklamada Altun’un 8 Nisan 2020 tarihinde gerçekleşen ihalede, söz konusu arsa için en yüksek teklifi verdiğini açıklamıştı.

Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre arazi kiralama ihalesinde en yüksek teklifi verdiği belirtilen Altun, söz konusu araziyi yıllık 3 bin 100 liraya 10 yıl süreyle kiraladı. Arazinin 10 yıllık toplam kiralama bedeli 31 bin lira ediyor.

13 Nisan 2020 tarihinde başlayan kiralama 12 Nisan 2031 tarihinde sona erecek. Kiralama amacı arsa – bahçe görünen toplam 241 metrekare arsanın aylık kirası ise yaklaşık 258 lira ediyor. Kiranın her ay peşin ödeneceği öğrenildi.

İBB YIKMIŞTI

Altun, Boğaziçi Öngörünüm Bölgesi’nde yer alan Kuzguncuk’ta kiraladığı evinin yanındaki araziye yol, şömine ve çardak gibi peyzaj düzenlemesi yaptırmış mahalle sakinlerinin çivi bile çakamadığı bölgede araziye birçok noktadan görünen beton taşlardan bir de duvar ördürmüş, jiletli teller çekmişti. Mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine geçen pazartesi günü çardak ve şömine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkılmıştı.

https://abcgazetesi.com/ciftmaaslifahrettinaltundanvakiflaraait241metrekarelikaraziye258tlkira99323

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Liyakat katliamı! Alanya'da Liman yönetimine, stilist Esma Ataç Beki atandı! TCDD zam diyemedi "indirim oranı değişti" dedi! Sosyal medya bunu konuşuyor: #ZamDemeyelim Çarpıcı iddia: Sedat Peker, Türkiye'ye iade mi edilecek? Çocukluk arkadaşı Ahmet Hakan'a kızdı: Ahmet Hakan işte budur