Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Ocak 2019 ( 60 izlenme )
Reklamlar

Çiftçilerden tepki! Çuval çuval yere döktüler!

Çiftçilerden Çin çekirdeği tepkisi

Denizli'nin Baklan ilçesindeki çiftçiler, Çin'den ithal edilen siyah ayçiçeği çekirdeği nedeniyle ürettikleri beyaz çekirdeğin ellerinde kaldığını söyleyip tepki gösterdi.


CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Baklan ilçesini ziyaret etti. İlçe sakinleriyle bir araya gelen Sancar, sorun ve sıkıntıları dinledi. Ürettikleri beyaz ayçiçeği çekirdeğini satamadıklarını söyleyen çiftçiler, bu yıl Çin’den ithal edilen siyah çekirdeğe dikkat çekti. Ürettikleri ayçiçeği çekirdeğinin ellerinde kaldığını söyleyen çiftçiler, çuval dolusu ürünlerini yere döktü. Milletvekili Sancar, çiftçilere, sorunlarının çözümü için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

FOTOĞRAFLAR:DHA

FOTOĞRAFLAR:DHA

Milletvekili Sancar, “Baklan ilçemizde ayçiçeği çekirdeği para etmediği için mağdur olan çiftçimizin sorunlarını biliyoruz. Çiftçimiz ve üreticimizin dertlerine derman olabilmek adına çalışmalar yapıyoruz. Her platformda onların sorunlarını dile getiriyor ve çözüm önerilerimizi paylaşıyoruz. Ancak patatesi, soğanı 6 liradan, çekirdeği 2 liradan sattıran Tarım Bakanını istifaya davet ediyoruz” dedi.

DHA

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/ciftcilerden-cin-cekirdegi-tepkisi-3319026/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan ve Bahçeli’yi üzecek bir anket daha yayınlandı! O il karantinaya alınmıştı! İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden açıklama Kuddusi Okkır’ın eşi: Geç gelen adalet, adalet midir? Saldırıp kaçan Afganları polis linçten kurtardı!