Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Temmuz 2018 ( 172 izlenme )
Reklamlar

Çiftlik Bank mağdurlarına bir kötü haber daha!

Çiftlik Bank mağdurlarından yaklaşık 2 bin kişinin icra takibi kabul edilirken, muhatap bulamadıkları için alacakları tahsil edilemedi.

Binlerce kişiyi para kazanma vaadi ile dolandırarak yurtdışına kaçan Çiftlik BankKurucusu Mehmet Aydın 'ın hâkim, savcı, doktor ve icra müdürlerini de ağına düşürdüğü ortaya çıktı. Paralarını tekrar alabilmek için icra takibinde bulunan yaklaşık 8 bin kişi, WhatsApp üzerinden haberleşme sağlayarak Çiftlik Bank 'a ait olan ve atıl durumda bulunan taşınmazların peşine düştü. Mağdurların kendi imkânlarıyla yaptığı araştırma çerçevesinde sadece Akhisar, Burgaz ve Saray'da bulunan taşınmazların değerinin 40 milyon lira değerinde olduğu belirlendi.

2 BİN KİŞİ İCRAYI KESİNLEŞTİRDİ
Sabah'ın haberine göre,132 bin 122 mağdur arasında bulunan binlerce kişi alacağını tahsil etmek için mahkemeye başvuruda bulunmadı. Sadece yüksek miktarda para kaptıran kişiler alacaklarını tahsil etmek için yargıya başvururken, 2 bin kişinin başvurusu kabul edildi. Taşınmazlar hakkında satış yaptırmak isteyen Mağdurlar, savcılığa başvurarak gereğinin yapılması talebinde bulundu.

https://www.birgun.net/haber-detay/ciftlik-bank-magdurlarina-bir-kotu-haber-daha-221978.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ankara’da ekmeğe yüzde 25 zam! AKP'liler istedikleri seçmen profilini açıkça itiraf ediyor ! Feyyaz Uçar, AKP'li Alpay Özalan'ı anlatıyor 'En yalancı, en cimri !' Erdoğan'ın madenci tekmeleyen müşaviri AKP'den aday!