Home
26 Mayıs 2020 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Çok sayıda çalışanın testi pozitif çıktı, devlet hastanesinin poliklinikleri kapatıldı!


Manisa Valiliği, Saruhanlı Devlet Hastanesi'nde aralarında doktor, hemşire, ambulans şoförü olmak üzere çok sayıda çalışana yapılan corona virüsü testlerinin pozitif çıkması sonucu hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin geçici bir süreliğine kapatıldığını açıkladı. Test sonucu pozitif çıkan sağlık çalışanları, Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki devlet hastanesinde çok sayıda sağlık çalışanının corona virüsü testinin pozitif çıkması üzerine valilik tarafından hastanenin poliklinik ve yataklı servislerinin kapatıldığı bildirildi.

SADECE ACİL SERVİS HİZMETE DEVAM EDECEK

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* İlimiz Saruhanlı İlçesi Devlet Hastanesinde görev yapmakta olan personelde Covid19 vakalarında artış tespit edilmesi üzerine, İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı ve Saruhanlı Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesinin kararı ile Covid19 salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Saruhanlı Devlet Hastanesi yataklı servisleri ve polikliniklerde verilen sağlık hizmetlerine geçici süreliğine ara verilmiş, hastanede yatan hastalar gerekli önlemler alınarak Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine sevk edilmiştir.

* Covid19 testi pozitif çıkan hastane personeli tedavi altına alınmış, pozitif vaka temaslılarına ilişkin filyasyon çalışmaları başlatılmıştır.

* Bu süreçte hastanede acil servis hizmetleri verilmeye devam edecek olup, acil servise başvuran hastaların kontrolleri hastane bahçesine kurulan triaj çadırında yapılacaktır. İHA

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/coksayidacalisanintestipozitifciktidevlethastanesininpolikliniklerikapatildi5836455/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Faturaları kayıp kaçak kabartıyor! ‘Dünyanın nazar boncuğu’ Meke Gölü kurudu… Son hali şaşırttı Ekrem İmamoğlu'nun projesine AKP engeli! Kızılaydan Acil Duyuru: "Kan Bağışı Günlere Yayılmalı"