Anasayfa
08 Aralık 2020 ( 17 izlenme )
Reklamlar

Corona cezası devlet için yeni gelir kapısı oldu!


Haftasonu sokağa çıkma yasağını 37 bin 614 kişi ihlal etti. Her birine 3 bin 150’şer lira ceza yazıldı. Marttan bu yana kesilen salgın cezasının miktarı ise milyar lira barajını aştı.

Corona vaka sayılarının artması üzerine kısıtlamalar yeniden genişletildi. 2 Aralık Salı gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 4 Aralık Cuma akşamı saat 21.00'den 7 Aralık Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma yasağı geldi.

BAKANLIK DUYURDU

Ülke genelinde sokağa çıkma yasağını 37 bin 614 kişi ihlal etti. Vatandaşa 3 bin 150'şer lira ceza yazıldı. 2 günde toplam ceza miktarı yaklaşık 120 milyon lira oldu. Kaç kişiye ceza kesildiğini İçişleri Bakanlığı duyurdu. Açıklamada ise “Kısıtlamalara uymayan vatandaşlara ceza uygulanmıştır” denildi.

POLİS, ZABITA GÖZ AÇTIRMIYOR
Salgın nedeniyle denetimler son dönemde daha da artırıldı. Yetkililer ceza üstüne ceza kesiyor.

MİLYARLARA ULAŞTI

Coronavirüs ile ilgili cezalar, maske ve mesafe kurallarına uymayanlar, sokağa çıkanlar, fazla yolcu alan şoförler, saat kısıtlamasına uymayan işletmeler, 65 yaş sınırlamaları gibi farklı konularda kesildi. Mart ayından bu yana kesilen ceza miktarının milyarlarca lirayı bulduğu belirtildi.

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/coronacezasidevleticinyenigelirkapisioldu6157873/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Güldür Güldür'de Kemal Sunal ile 'Atatürk' anısını anlattı, tüm salonu ağlattı... Süleyman Soylu, Sedat Peker üzerinden işaret etmişti, o isme yakın 3 kişinin görev yeri değişti! Erdoğan'ın genelgesini Emine Erdoğan deldi! Üst düzey bürokrat her şeyi anlattı! Canan Kaftancıoğlu beraat etti!