Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Mart 2018 ( 205 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunan Gezi gazisi "Tehditler alıyorum"

Gezi gazisi Aydın Aydoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra yaşadıklarını anlattı.

Gezi Direnişi sırasında yaralanan Aydın Aydoğan, 5 yıldır adliyeler ve hastaneler arasında mekik dokuyor.

11 Haziran 2013 tarihinde gaz kapsülü ile sol ayağından yaralandı. 1 ay hastanede yattı, aylarca ayağının üstüne basamadı. Polisler ve bakanlıklar aleyhine açtığı tazminat davası reddedildi. Suç duyurusu ise faili meçhule gönderildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında, Gezi eylemine katılanlar için söylediği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Şimdi, ne zaman adliyeye gitse gözaltına alındığını, polislerce darp edildiğini söylüyor. Aydoğan, yaşadığı sıkıntılı günleri Cumhuriyet’ten Hilal Köse'ye anlattı:

"- Cumhurbaşkanı hakkında neden suç duyurusunda bulundunuz?

Benim ve toplumun zor günler geçirmemizin nedeni Gezi’yi anlatamamış olmak. Hakkımı aramaya niyetlendim. Soruşturmama bakan savcı 7 kez değişti. Dosya şimdi faili meçhulde. Sayın Erdoğan’ın Gezi Parkı olaylarına karışanlarla ilgili sözleri Türk Dil Kurumu’na göre hakaret içeriyor. Suç duyurusunun ardından başıma gelmeyen kalmadı. Tehditler alıyorum. Daha sonra gözaltına alındım. İki gün Terörle Mücadele Şube’de tutuldum. Küfüre, hakarete maruz kaldım. Darp edildim. Savcı tarafından bırakıldım ama ‘Aklımı başıma almam gerektiği’ söylendi. Telefonum emniyette. 13 gün rapor aldım ve polisler hakkında suç duyurusunda bulundum.

- Şikâyet ne oldu?

Şikâyetim kapatıldı. İstanbul 10. Sulh Ceza Hâkimliği, mahkeme masraflarının da benden tahsil edilmesine karar vermiş. 6 Şubat’ta adliyeye gittim. İki sivil polis beni takip ediyordu. Mahkeme masrafının neden benden tahsil edildiğini öğrenmek için kaleme girdim. Yargıç oradaymış, ‘Bize hesap mı soruyorsun’ deyince polisler beni ite kaka dışarı çıkardılar. Yere düştüm ve başımı yere vurdum. ‘Dua edin nefes alıyorsunuz, seni de etrafındaki herkesi de toza çeviririz’ diye tehdit ettiler. Gözaltına alındım. Bu olay hakkında da suç duyurusunda bulundum ama ailemle ilgili tedirginim, korkuyorum. 3 çocuğum var. Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yaptım. Oradan bir şey çıkmazsa Erdoğan’ın hakaretlerini AİHM’ye taşıyacağım. Beşiktaş Belediyesi’ndeki işimden beş ay önce hukuksuz bir şekilde çıkarıldım. İşsizlik maaşı bile alamıyorum. Bir yıl önce lösemiden 3.5 yaşındaki oğlumu kaybettim. Psikolojik yardım alıyorum. Kan anonsu yaparken bile hakaretlere maruz kaldığım oldu. MS hastalığım çıktı. Ayağımdaki sıkıntılar sürüyor.

https://odatv.com/tehditler-aliyorum-04031810.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB’den DHA’nın yanlış hesabına kınama! ‘Uyarılarımıza rağmen…’ Haydar Baş: Atatürk bu ülkenin kurtarıcısıdır Bakan Fakıbaba'dan tarihi itiraf! ‘Halk bizden yüz çevirdi’ ‘Acilen Atatürk’ün yolunda bağımsızlığı yaratmalıyız yoksa hepimizi öldürecekler’