Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Haziran 2020 ( 11 izlenme )
Reklamlar

Davutoğlu'nun kurucusu olduğu İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izni kaldırıldı!


Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Şehir Üniversitesi'nin faaliyet izninin kaldırıldığı bildirildi.Bugünkü sayıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yer alan kararda, “Kurucu vakfına kayyım atanan ve garantör üniversitesi tarafından yapılan denetimler sonucunda mevcut mal varlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüremeyeceği tespit edilen ve bu durumu da Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanan İstanbul Şehir Üniversitesi’nin faaliyet izninin kaldırılmasına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ek 11’inci maddesi gereğince karar verilmiştir” denildi.

DAVUTOĞLU'NUN GİRİŞİMİ İLE AÇILMIŞTI

İstanbul Şehir Üniversitesi, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı tarafından 2008 yılında açılmıştı. 


http://www.krttv.com.tr/gundem/davutoglu-nun-kurucusu-oldugu-istanbul-sehir-universitesinin-h39064.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yargıtay’ın milyarlık ihalesi ‘davet’le Rönesans’a verildi Saadet lideri Karamollaoğlu: Bu memleketi siz isyana zorluyorsunuz Yeşilçam filmi gibi memleket! 'Günaha ortak olamam' dedi tekel açmayı yasakladı CHP’li Ağbaba: Dün FETÖ’nün kurduğu kumpasları bugün AKP yapıyor