Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Ağustos 2019 ( 121 izlenme )
Reklamlar

'Davutoğlu'nun sözleri araştırılsın'


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yeni parti kuracağı konuşulan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, AKP'nin kuruluşunun  yıl dönünümü etkinliğindeki, "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz" sözlerinin araştırılmasını istedi. Ağbaba,  "Davutoğlu’nun sözlerinin öznesi AKP içindeki kimi yetkili makamlardır" dedi. Ağbaba, "Ve apaçık,7 Haziran sonrası yaşanan terör olaylarında paylarının sorumluluklarının olduğunu, bunlar açıklanırsa insan içine çıkamayacaklarını kastetmektedir. Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı, sakat kaldığı bu olaylarda, sorumluluğu ya da ihmali olanların cezası tabii ki insan içine çıkamamakla sınırlı kalmamalıdır. Kaldı ki Davutoğlu’nun sözleri, ihmalden çok daha fazlasını akla getirmekte, kimi yetkililerin terör olaylarında bizzat sorumluluğu olma ihtimalini de düşündürmektedir" diye konuştu. 

Ağbaba  konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Derin AKP’de çözülme başladığını görüyoruz. 7 Haziran-1 Kasım dönemi AKP’nin en karanlık dönemidir. Bu nedenle bahsedilen süreçte yaşanan tüm olayların hem güvenlik hem de siyasi boyutlarıyla aydınlatılması gerekmektedir.

Bu konuda acilen Davutoğlu’nun da bildiklerini açıklamasını bekliyoruz. Bu Ülkeye Başbakanlık etmiş bir insanın, hala 82 milyon insana karşı sorumluluğu var, bunu unutmamasını gereğini yapmasını bekliyoruz" 

http://www.krttv.com.tr/gundem/davutoglu-nun-sozleri-arastirilsin-h12143.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sabah yazarı terbiyesizlikte sınır tanımadı! "10 Kasım'da genelevler de kapalı mıydı bilmiyorum" Vatandaş evet çadırındaki avukatlara '#Hayır çalışması yasaklanıyor, siz nasıl serbestçe evet çalışması yapabiliyorsunuz' diye sordu, cevap veremediler ! Her 4 gençten 1'i işsizken, AKP'den seçilemeyince hemen bir yere yerleştirildi! İthal patatesi Bakan’ın firması mı getirecek?