Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
25 Ağustos 2019 ( 123 izlenme )
Reklamlar

'Davutoğlu'nun sözleri araştırılsın'


CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yeni parti kuracağı konuşulan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, AKP'nin kuruluşunun  yıl dönünümü etkinliğindeki, "Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz" sözlerinin araştırılmasını istedi. Ağbaba,  "Davutoğlu’nun sözlerinin öznesi AKP içindeki kimi yetkili makamlardır" dedi. Ağbaba, "Ve apaçık,7 Haziran sonrası yaşanan terör olaylarında paylarının sorumluluklarının olduğunu, bunlar açıklanırsa insan içine çıkamayacaklarını kastetmektedir. Yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği, yüzlercesinin yaralandığı, sakat kaldığı bu olaylarda, sorumluluğu ya da ihmali olanların cezası tabii ki insan içine çıkamamakla sınırlı kalmamalıdır. Kaldı ki Davutoğlu’nun sözleri, ihmalden çok daha fazlasını akla getirmekte, kimi yetkililerin terör olaylarında bizzat sorumluluğu olma ihtimalini de düşündürmektedir" diye konuştu. 

Ağbaba  konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Derin AKP’de çözülme başladığını görüyoruz. 7 Haziran-1 Kasım dönemi AKP’nin en karanlık dönemidir. Bu nedenle bahsedilen süreçte yaşanan tüm olayların hem güvenlik hem de siyasi boyutlarıyla aydınlatılması gerekmektedir.

Bu konuda acilen Davutoğlu’nun da bildiklerini açıklamasını bekliyoruz. Bu Ülkeye Başbakanlık etmiş bir insanın, hala 82 milyon insana karşı sorumluluğu var, bunu unutmamasını gereğini yapmasını bekliyoruz" 

http://www.krttv.com.tr/gundem/davutoglu-nun-sozleri-arastirilsin-h12143.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sümeyye Erdoğan’ın vakfından öğrencilere: Tesettür haya örtüsü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk Atatürk anıtı hakkında talimat 15 temmuz mağdurları için toplanan 309 milyon nereye gitti? AKP’lilerin ayrımcılığı ifşa oldu, yazışmalar ortalığa döküldü! "AKP'li değilsen yardımdan yararlanamazsın"