Home
20 Ağustos 2022 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Deniz manzaralı satışlar: Binlerce metrekare arazi özelleştiriliyor!


AKP, Marmaris ve Datça’da deniz kenarındaki binlerce metrekare büyüklüğündeki arazileri satışa çıkardı. Eylülde yapılması öngörülen ihalelerin geçici teminat bedeli 20 milyon TL’den başlıyor.


Özelleştirme İdaresi’nin dünkü Resmi Gazete’de yer alan ilanına göre, Muğla Datça İskele Mahallesi’ndeki 29 bin 388 metrekarelik sekiz parsel satılacak. Büyük bölümünün denizle arasında makilik örtü var. Yine Marmaris İçmeler’de 18 bin 466 metrekarelik taşınmaz da satışa çıktı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre; Tapu Kadastro’ya göre burada Maliye Bakanlığı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri var. Aydın Didim’deki 6 bin 559, 5 bin 592 ve 16 bin 477 metrekarelik üç taşınmaz da ihale çıktı. Ankara Beypazarı’ndaki 3 bin 610 metrekare ve Edirne Merkez Sarıcapaşa’daki 3 bin metrekare taşınmaz da satışa çıkarıldı. Son teklif verme tarihleri 1321 Eylül arası.

Bunların dışında Ankara, Amasya ve Aydın’daki altı taşınmazın satışına onay verildi. 5001253 metrekare arasındaki taşınmazlar 2.45.4 milyon lira arası bedellerle satıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin kol kola yürüdü AKP’de halef-selef krizi! Eski başkanın icraatlarını yerden yere vurdu, Kayseri’nin omurgası kırıldı! İstanbul'da plajı sığınmacılar doldurdu! Görüntüler ‘Ganj Nehri’ne benzetildi Mehmet Metiner'den 'yandaş nasıl olmalı?' sorusuna çok net yanıt! 'Benim gibi olmalı'