Anasayfa1
02 Haziran 2020 ( 44 izlenme )
Reklamlar

Devlet hastanesinde milyonluk yolsuzluk! Ameliyat malzemelerini özel kurumlara satmış!


Kocaeli Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde görev yapan O.A.E. iddialara göre kamu kurumuna ait ameliyat sarf malzemelerini özel kurumlara sattı.


Açığa alınan O.A.E. hakkındaki milyonluk yolsuzluk soruşturması aylardır sürüyor. O.A.E.'nin memurluktan istifa etmesine rağmen hastaneye girip çıktığı ve bilgisayarları kullandığı da iddia edildi.

Sözcü'den Uğur Enç'in haberine göre; Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yer alan Fatih Devlet Hastanesi'nde şaşkınlık yaratan bir yolsuzluk ortaya çıktı. 2019 yılının Ağustos ayında fark edilen yolsuzluğa gastroentoloji birim sorumlusu olan genel cerrah O.A.E.'nin adı karıştı.

Açığa alınarak hakkında yolsuzluk soruşturması açılan O.A.E.’nin memurluktan istifa etmesine rağmen hastaneye girip çıktığı ve bilgisayarları kullandığı iddia edildi.

İddialara göre O.A.E. devlet hastanesine ait olan ameliyat sarf malzemelerini özel kamu kuruluşlarına satıyordu. Kimi malzemelerin piyasa bedelinin 1 milyon lirayı bulduğu öğrenildi.

MEMURLUKTAN İSTİFA ETTİ

O.A.E.'nin büyük yolsuzluğunu hastane görevli personeller fark etti. Sağlık Bakanlığı tarafından bir müfettiş görevlendirildi ve inceleme başlatıldı. O.A.E. açığa alındı.

Bu sırada yurtdışına kaçacağı iddia edilen O.A.E. memurluktan istifa etti. Neredeyse bir yıldır tamamlanamayan soruşturma sırasında O.A.E.'nin hafta sonları ve mesai saatleri dışında Gebze Fatih Devlet Hastanesi'ne gittiği öğrenildi.

BİLGİSAYARDA NE YAPIYORDU?

Gastroentoloji biriminde sorumlu bir hemşire ile bilgisayar başına oturan ve çeşitli işlemler yapan O.A.E.'yle ilgili soru soranlara “Doktor bey tez çalışması yapıyor. İdarenin konuyla ilgili bilgisi var” cevabı verildi.

O.A.E. memurluktan istifa ettiği halde Gebze Fatih Devlet Hastanesi'nde ne iş yaptığı, hastanenin ve dolayısıyla kamunun toplam zararı ne kadar olduğu ve soruşturma ne zaman tamamlanacağı ise merak konusu?

https://www.gercekgundem.com/guncel/185973/devlethastanesindemilyonlukyolsuzlukameliyatmalzemeleriniozelkurumlarasatmis

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'li Enis Berberoğlu'ndan 'adressiz açık mektup' İsrail tanklarının kuşatıp saldırdığı hastanede onlarca insan öldü CHP’li belediye başkanı, AKP’li selefinin borcunun yüzde 70’ini 9 ayda ödedi! Uykusuz'dan bomba 'market' kapağı!