Home
02 Şubat 2021 ( 71 izlenme )
Reklamlar

Devlet kuruluşu üniversite mezunu odacı arıyor!


Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii A.Ş. hizmet alımı için ihale açtı. TÜRASAŞ ihale şartnamesine makam hizmetlisi olacak 18 kişi için en az 2 yıllık üniversite şartı koydu.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) verilerine göre Türkiye'de toplam işsiz sayısı 4.3 milyon kişi. Toplam işsiz sayısının 1 milyon 84 bini ise üniversite mezunu. Yani her dört işsizden biri üniversite eğitimi almış kişilerden oluşuyor. Üniversite mezunu olup iş arayanların 333 bini 2024 yaş grubunda, 343 bini de 2529 yaş grubunda. Üniversite eğitimi almış genç nüfusumuz, işsiz güçsüz ve umutsuz.

Türkiye'nin yüz yüze kaldığı bu acı tablo, Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) statüsündeki Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi'nin (TÜRASAŞ) açtığı hizmetli alımı ihalesiyle bir kez daha gözler önüne serildi. TÜRASAŞ, “Merkez Teşkilatının Genel Temizliği, Makam Hizmetlisi ve Önleyici Bakım Hizmet Alımı” ihalesi açtı. 5 Şubat 2021'de yapılacak ihalede, makam hizmetlisi (odacı) olacak 18 kişi için en az 2 yıllık “Üniversite mezunu” şartı konuldu. İlanda üniversite mezunu odacıların ‘'Makam ve sekretarya odalarında temizlik işlerine yardımcı olacağı, makama gelen misafirleri karşılayacağı” belirtildi.

GETİR GÖTÜR İŞİ YAPACAK

İlanda iş tanımı şöyle yapıldı: “İkram yapacak, ihtiyaç halinde makama gelen telefonları cevaplandıracak, sekreterlikte ihtiyaç duyulan ofis işlerini (fax, fotokopi çekimi, kırtasiye) yerine getirecek, diğer kişi veya birimlere götürülmesi gereken belge, evrak, dosya ve malzemeleri götürüp getirecek.''

Devlet kuruluşu üniversite mezunu ‘odacı’ arıyor

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/devletkurulusuuniversitemezunuodaciariyor6239222/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li siyasetçiden vatandaşa yine hakaret! Türkçe tabelalardan kovuluyor! Burası Suriye değil bakın neresi? İşsizlik rakamları açıklandı: TÜİK'e göre düşmüş! Star Tv'deki kadın programında rezalet! Zahide Yetiş'in programında bir baba, önce canlı yayında küfür etti sonra da kızına dayak attı