Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
18 Haziran 2019 ( 229 izlenme )
Reklamlar

Devlet üniversitesinin rektörü AKP'ye oy istedi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP ve MHP'nin adayı Binali Yıldırım arasında geçecek 23 Haziran İstanbul Seçimi'nde 'devlet memurları' iktidar partisine çalışarak 'parti devleti' tezini güçlendiriyor. Buna örnek olacak bir eyleme de Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı imza attı. Bağlı açık açık AKP adayı Yıldırım'a oy istedi.Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı AKP ve MHP'nin İstanbul adayı Binali Yıldırım'a açık açık Twitter hesabı üzerinden oy istedi.

AKP'nin reklam filmini paylaşan Rektör Bağlı,

"-Alo
-Efendim aney
-Bak oğlum siye ne diyecağam, İstanbul Binali başkana Binali başkan da siye emanet ha.
-Sen merak etme aney, sen siye rahatiye bak, İstanbul bizim. (İnşallah)
Memleketimden bu güzellikleri yüreğimize taşıyan fedaklar dava arkadaşlarıma müteşekkirim.
Çok güzel."
 ifadelerini kullandı.

Rektör Bağlı bir başka tweetinde de, "Urfadan İstanbula gönül köprüsü, İstanbul Binali Başkana emanet @BY" diye yazan bir takipçisini de retweet etti.

REKTÖR İL BAŞKANI GİBİ...

Rektör Bağlı'nın sürekli olarak CHP'yi ve CHP'lileri hedef aldığı görüldü.


FETÖ'NÜN GAZETESİ ZAMAN'DA YAZMIŞ

Mazhar Bağlı’nın FETÖ’yle geçmişte yakın ilişkileri de dikkat çekiyor.

FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman’da yazarlık yapan Mazhar Bağlı, FETÖ’nün Ergenekon kumpasında yazılarıyla etkili olmuştu.

FETÖ’ye verdiği destekle bilinen Mazhar Bağlı, Zaman gazetesinde 2008 yılında yayımlanan “YARSAV Ergenekon’un yargıdaki uzantısı mı” başlıklı yazında, o dönem Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun başında olduğu YARSAV’ı hedef almıştı. Bağlı, “YARSAV, 28 Şubat sürecinde ortaya çıkan entrikacı ve darbeci bir grup askerî bürokratın peşinden koşan, brifingler düzenleyen ve bugünlerde de Ergenekon terör örgütünün sivil toplum üzerinden darbe fikrinin toplumda yaygınlaşmasını sağlama emeline denk gelen bir yapılanmadan başka bir amacı olmayan bir yapılanmadır” ifadelerini kullanmıştı.

Bu yazı nedeniyle Ankara 11. Asliye Hukuk Mahkemesi, Mazhar Bağlı’yı 10 bin TL manevi tazminat cezası ödemeye mahkum etmişti. Kararda, “Hakim ve savcılarla ilgili bu birliğin bazı elemanları ile ilgili doğruluğu kanıtlanmamış bir takım iddiaların olması YARSAV’ın bir terör örgütü olarak gösterilmesini haklı kılacak bir sebep değildir” ifadesine yer verilmişti.

http://www.krttv.com.tr/gundem/devlet-universitesinin-rektoru-akp-ye-oy-istedi-h5993.html

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gökçek’in projesi her ay 2.5 milyon lira yiyor! Murat Ülker, Türkiye'den kaçıyor mu? Pendik'te hamile kadına saldıran magandalar için 20 yıla kadar hapis istemi Binali Yıldırım’a canlı yayında zor soru ! 'Duruşunuz yok mu ?'