Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Eylül 2019 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Diyanet’in Atatürk’süz hutbesi meclis gündeminde


İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Diyanet’in 30 Ağustos’taki skandal Cuma hutbesini Meclis gündemine taşıdı.  Koncuk, “Diyanet İşleri Başkanı o makamda oturmaya daha ne kadar devam edecek?” diye sordu.


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelen Cuma namazı hutbesinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adının anılmaması kamuoyunun tepkilerine neden olmuştu. Söz konusu hutbeye ilişkin tartışmalar devam ederken İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, konuyu verdiği soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı.

Soru önergesinde “Diyanet neden vatandaşın manevi değerleri ile oynayıp, galeyana getirmeye her seferinde ihtiyaç duyuyor?” ifadelerini kullanan Koncuk, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu ziyaretini hatırlatarak, “Diyanet İşleri Başkanı o makamda oturmaya daha ne kadar devam edecek?” diye sordu.

https://www.abcgazetesi.com/diyanetin-ataturksuz-hutbesi-meclis-gundeminde-40436

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Davutoğlu'nun eski danışmanı Mahçupyan: Erdoğan'ın çekindiği şey... AKP kadrolarından ilk kopuşlar başladı! Tam Aziz Nesin'lik hikâye! Okul müdürü, Beykoz Anadolu Lisesi'ni kiraya vermiş! Atatürk Vatandır, bölünmez !