Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Ocak 2019 ( 20 izlenme )
Reklamlar

Domates zengini Türkiye bakın ne alıyor!

Domates konservesinde gümrük vergisi sıfır

Domates konservesi ithalatı için 25,000 ton sıfır gümrük vergili tarife kontenjanı tanındı. Bu domatesi sadece salça yapmak için sanayiciler kullanabilecek.


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan bazı ürünlerin ithalatında tarife kontenjanı uygulanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararına göre, tarife kontenjanı 31 Mayıs’a kadar geçerli olacak.

Kota kapsamındaki ürünün ithalatı, Ticaret Bakanlığı’nca düzenlenecek ithal lisansıyla yapılabilecek. Kotadan yalnızca bu ürünleri salça üretiminde hammadde olarak kullanan sanayiciler yararlanabilecek.

9 AYDA 218 MİLYON DOLARLIK DOMATES SATTIK
Türkiye'nin ocak-eylül döneminde yaş meyve ve sebze ihracatı 1,5 milyar doları aşarken, toplam ihracatın yüzde 14'ünü domates ihracatı oluşturdu. Domatesi sırasıyla limon, kiraz-vişne, mandarin, portakal, biber ve şeftali takip etti. Domates ihracatı 9 ayda 218 milyon doları aştı.

REUTERS


https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/domates-konservesinde-gumruk-vergisi-sifir-3145055/?fbclid=IwAR0e3KKr-tMh3Vp2lhtBKCwjtpIiUt6HKIbxS_jycdZtSWIspITTQRxhFD8

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böyle cahilleri Tv'ye çıkartıyorlar ! Atatürk düşmanlığı yapayım derken rezil oldu ! CHP'de Muharrem İnce harekâtı başladı Türk Lirası'na bir darbe de Rusya'dan! Sekreteriyle camide çıplak basılan müftüden şok savunma "Hatim indiriyorduk!"