Anasayfa1
25 Kasım 2020 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Dr. Adıgüzel "Sağlık Bakanlığı yalan söylüyor" dedi ve gerçek rakamları açıkladı!


Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre 24 Kasım'da Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 161 olarak açıklandı. CHP'nin doktor vekillerinden Mustafa Adıgüzel ise bu sayının gerçeği yansıtmadığını belirterek, İstanbul, Ankara, İzmir'de 315 olduğu bilgisini verdi.Sağlık Bakanlığı, koronavirüs sayılarını "Türkiye Günlük Korona Tablosu" ile duyuruyor. Sağlık Bakanlığı'nın 24 Kasım'da yaptığı açıklamaya göre Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 161. Toplam vefat sayısı ise 12 bin 672.  CHP'nin doktor vekillerinden Mustafa Adıgüzel ise bu sayının gerçeği yansıtmadığını belirterek, İstanbulAnkara, İzmir'de 24 Kasım'da 315 olduğunu toplamda da 11 bin 600 çıktığı bilgisini verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Her vaka hasta değildir" diyerek açıklanan sayıların sadece 'hasta' sayısı olduğunu itiraf etmişti. Bu açıklama toplumdaki güveni sarsmıştı.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, "Sağlık bakanlığı yalan söylemeye devam ediyor. Sadece üç ilimizin bile #COVID19 vefat sayısı 315 

Dün (24 Kasım) itibariyle İstanbul 211
İzmir 73
Ankara 31

Tüm pandemide
İstanbul 11600
İzmir 2087 
Ankara 2923
Toplam 16.610
#çözümönerim #fahrettinkocaistifa"
 dedi.

"Damat istifa etti, dolar kendiliğinden düştü. #fahrettinkocaistifa etsin, vakalar kendiliğinden düşecek. Çünkü yalan söyleyerek milleti rehavete sevkediyor.
20 günlük #TamKapatma hayatlar kurtaracak. Önlem alınmadığını için ölen her yurttaşın sorumlusu bu hükümettir" 
diyen Adıgüzel şöyle devam etti:

Belediyelere intikal eden bütün bulaşıcı hastalık ölümler #COVID19. Çünkü ölüm bildirimi yapılırken testi pozitif değilse "bulaşıcı hastalık" seçeneği işaretlenemiyor. Bu yüzden sağlık bakanlığı yalan söylüyor. Sadece 24 Kasımda üç ilde resmi defin sayısı 315.

İşte Adıgüzel'in Twitter'dan yaptığı o paylaşımlar:


http://www.krttv.com.tr/gundem/dradiguzelsaglikbakanligiyalansoyluyorh55191.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Millet Bahçesi sevdası, korona dinlemiyor! Bakan Akar açıkladı: Terör örgütü PKK 13 vatandaşımızı şehit etti! İşte son anket! CHP tüm belediyelerde oyunu yükseltti İBB tek tek sıraladı "Doğru değil"