Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
19 Haziran 2020 ( 21 izlenme )

Dr. Serdar Savaş'tan kritik LGS ve YKS uyarısı: Daha vaktiniz var, bu sınavı iptal edin


"Şerefli bir adamdan namuslu bir adamdan cevap bekliyorum varsa böyle bir insan çıksın desin ki 'Serdar Savaş'ın dedikleri saçmadır' ben bunu arıyorum"


Dr. Serdar Savaş, koronavirüs sürecinde yapılan merkezi sınavlara ilişkin önemli uyarılarda bulundu. Yaklaşan merkezi sınavların koronavirüs tehlikesi nedeniyle mutlaka ertelenmesi gerektiğini söyleyen Dr. Serdar Savaş, Atakan Sönmez'le Satır Arası programında salgın tehlikesini anlattı.

Savaş, "3 hafta boyunca önce 500 bin, 1.5 milyon, ve sonra 2.5 milyon öğrenci ve aileleriyle beraber milyonlarca insanı bir araya getirerek birbirlerine bulaştırma partisi yapar gibi yaparsınız" sözleriyle sınavlarda aileleriyle beraber milyonlarca çocuğun çıkacağını belirtti.

KİMDEN YETKİ ALDINIZ?

Sağlık Bakanlığı'na ve Bilim Kurulu'na sert eleştirilerde bulunan Savaş, "Çocukları öldürme yetkisini nereden aldınız? Azrail'den mi yeki aldınız?" dedi.

Bilim Kurulu'nun adının "ne bileyim kurulu" olduğunu belirten Savaş, "Şerefli bir adamdan namuslu bir adamdan cevap bekliyorum varsa böyle bir insan çıksın desin ki 'Serdar Savaş'ın dedikleri saçmadır' ben bunu arıyorum" diye konuştu.

"Hekimlik onurlarını hiçe sayarak burada risk vardır demeye yürekleri yetmiyor? Ne olur atanmazsan ne olur ya, rektör olmazsan ne olur ya? Bir beklenti içinde oldukları için konuşmuyorlar" diyen Savaş, Bilim Kurulu'nu yerden yere vurdu.

https://www.gercekgundem.com/egitim/190208/dr-serdar-savastan-kritik-lgs-ve-yks-uyarisi-daha-vaktiniz-var-bu-sinavi-iptal-edin

Bunlar da İlginizi Çekebilir