Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
21 Eylül 2018 ( 657 izlenme )
Reklamlar

Durum netleşti: Sarraf, cezaevinde değil otelde yatıyor!

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’de görülen davada itirafçı olan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının kilit ismi Rıza Sarraf’ın, New York’un en lüks otellerinden Four Seasons Downtown’da kaldığı ortaya çıktı.


11 Eylül’de New York’taki suşi lokantası Nabu’da görüntülenmesinin ardından cezaevinde olup olmadığı tartışma konusu olan Rıza Sarraf’ın adresi artık netleşti.
Hürriyet’ten Razi Canikligil’in haberine göre Sarraf yemek yerken görüldüğü lokantanın karşısındaki ‘Four Seasons Downtown Oteli’nde kalıyor. Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Zarrab, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde görüldü. Gazeteciyi fark eden Zarrab, hızla otele girdi. Zarrab’a eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir korumanın olmaması dikkat çekti.

Sarraf, 19 Mart 2016’da ailesiyle ABD’ye giriş yaparken gözaltına alınmıştı. Hakkında 135 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava kapsamında tutuklandıktan sonra düşük ceza karşılığı savcıyla anlaşan Sarraf itirafçı olup sanıkken tanık konumuna gelmişti.

Aldığı ceza henüz açıklanmayan Sarraf’ın New York’taki Westchester Cezaevi’nin özel bölümünde tutulduğu sanılıyordu.

Aynı dava kapsamında eski Halkbank genel müdür yardımcısı Hakan Atilla mahkum olmuştu.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/durum-netlesti-sarraf-cezaevinde-degil-otelde-yatiyor-h111474.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Faruk Kavurmacı’nın ortağından ‘yardım vakfı!’ Emeklinin bayram ikramiyesi zamlar karşısında eridi İngiliz Times'tan Erdoğan'a: Avrupa'ya bir Putin yetiyor İki AKP'li yolcu için özel uçak! Masraf 1 milyon TL...!