Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Kasım 2018 ( 85 izlenme )
Reklamlar

Edirne’de Atatürk’e hakaretten 1 gözaltı!

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80'inci yıl dönümünde Edirne'de törenlerle anıldı. Törenler sırasında Atatürk aleyhinde slogan atan E.Ş. isimli kadın , polis ekiplerince gözaltına alındı.


Edirne’deki törenler saat 08.40’ta Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin, Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, siyasi parti temsilcileri ile öğrenciler katıldı. Protokolün anıta çelenk bırakmasının ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde protokol ve vatandaşlar Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bu sırada tören alanından yanından geçen E.Ş. isimli kadın, bağırmaya başladı. Polis ekiplerince tören alanından uzaklaştırılarak üzeri ve çantası aranan E.Ş., daha sonra ‘Atatürk’e hakaret’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Saygı duruşuna araçlardaki sürücüler ve yaya olarak caddeden geçenler de katıldı. Saygı duruşu ile birlikte anıtta bulunan tüm bayraklar yarıya indirildi. Belediye hoparlöründen kente Atatürk’ün kendi sesinden konuşmaları dinletildi.

ATATÜRK ODASI’NA ZİYARETÇİ AKINI

Anıttaki törenlerin ardından Vali Canalp ve beraberindekiler, Edirne Belediye Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşüyle Atatürk’ün Edirne ziyaretinde kaldığı odayı ziyaret etti. Edirne Belediye Başkanlığı’nın hizmet binasında bulunan Atatürk Odası, protokol üyelerinin ziyareti ve Ulu Önder’in yatağına çiçekler bırakmasının ardından vatandaşların ziyaretine açıldı. Atatürk’ün Edirne’ye gelişinde kaldığı odadan İzmir Menemen’deki olaylara müdahale ettiği ve 3 gün kaldıktan sonra kentten ayrıldığı anlatıldı. Ziyaretçiler Atatürk’ün Edirne’ye geldiği dönem kaldığı yatağını ve eşyalarını cep telefonlarıyla görüntüledi. Törenler daha sonra Halk Eğitim Merkezi’nde hazırlanan programla tamamlandı.

(DHA)

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/trakyada-ataturk-anildi-edirnede-1-kisi-gozaltina-alindi-2730277/?fbclid=IwAR0YnMdzyEG7hTjhM_T-5KsOQCBuI6qRLVjXH26BLTVk0EzUXyOMOYnL8Q0

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’liler FETÖ’nün ‘Teksas İmamı’nın davetine katılmış! FETÖ’nün şirketleri AKP’lilere ekmek kapısı oldu! Flaş atamalar! Hollandalı dev liman işletmecisi, Türkiye'den çekiliyor! Mamak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde koronavirüs karantinası skandalı!