Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
22 Ağustos 2019 ( 106 izlenme )
Reklamlar

Edremit sahili alev alev!


Balıkesir'in Edremit ilçesinde turistik tatil bölgeleri Akçay ve Dalyan arasında kalan sazlık alanda başlayan yangın yerleşim yerlerini tehdit ediyor.


Alevlerin sahile ve yola kadar geldiği alanda denizden çıkan tatilciler endişeli gözlerle alevleri izlerken Edremit Kara yolu üzerindeki bazı noktalarda da kara yoluna kadar uzanan alevler yüzünden trafik ilerleyemiyor. Göçmen kuşların duraklama noktası olduğu öğrenilen bölgede alevlerin arasında kalan çok sayıda hayvanın telef olduğu belirtiliyor.

[Haber görseli]

[Haber görseli]
Edinilen bilgiye göre Dalyan ve Akçay arasında kalan sahil şeridindeki sazlık alanda aniden çıkan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevler sahil şeridi ve yazlıkçıların bulunduğu yerleşim yerine kadar ilerleyince panik olan vatandaşlar alevlere ilk önce kendileri müdahale etti.

[Haber görseli]Rüzgarın etkisiyle sahile kadar inen alevler yüzünden denizde olan vatandaşlar denizden çıkıp endişeli gözlerle alevleri izledi. Akçay ve Dalyan arasındaki kara yolunda alevler yüzünden trafik durma noktasına gelirken araçlarından inen vatandaşlar itfaiye ve orman ekiplerine yardıma koştu. Göçmen kuşların uğrak noktası olarak bilinen sazlık alanda çok sayıda canlı türünün de telef olduğu belirtildi.

[Haber görseli]
Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına itfaiye ve orman ekipleri müdahale ederken Balıkesir'den havalanan yangın söndürme helikopteri de söndürme çalışmalarına başladı. Yangının devam ettiği kara yolunun halen kapalı olduğu öğrenildi.

[Haber görseli]

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1544857/Edremit_sahili_alev_alev.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adam çok net '7 yaşındaki bir çocuğa' anlatır gibi anlatmış ! AKP'li zabıta, mantar satan teyzeyi darp edince, vatandaştan yumuruğu yedi ! TMSF’den Bilal’in arkadaşı için ‘muazzam’ zarar! AKP’li milletvekili ve AKP’li eski Başkan Cuma namazı çıkışında tekme-tokat birbirine girdi!