Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
28 Haziran 2019 ( 225 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu karşıtı eylem yapan çalışanlardan itiraf! “Talimatla oradaydık”


Hukuksuz bir şekilde iptal olmasının ardından tekrarlanan 23 Haziran seçimleri öncesi belediye binası önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan İBB personelleri açıklama yaptı. Personeller “Talimatla oradaydık” dedi.


23 Haziran seçimlerinden önce belediye binası önünde toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan personel ilk kez konuştu.

Posta yazarı Tolga Işık, personelin aldıkları talimat doğrultusunda bildiriyi okuduklarını aktardı.

Işık, personelin “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık” açıklamasında bulunduğunu bildirdi.

Işık’ın, “İBB’de genel af yok!” başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

“BİLDİRİCİLERDEN MESAJ VAR!”
“İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi. Mecburen gittik.”

Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir.”

https://www.abcgazetesi.com/ekrem-imamoglu-karsiti-eylem-yapan-calisanlardan-itiraf-24369

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte AKP zihniyeti! "Adayımıza oy vermeniz kıyamet günü berat belgelerinizden biri olacak" Bu da oldu! İddiaların ardından Tarım Bakanı patatesi sildi! İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC), AA Genel Müdürü’ne istifa çağrısında bulundu! YKS soruları internete sızdı iddiası!