Anasayfa1
26 Aralık 2021 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Vatandaş fiyatların düşmesini bekliyordu, AKP'li vekil iç rahatlatan açıklamayı yaptı! "Sabredin"


“Kura endeksli TL mevduat” ile dolarda yaşanan hızlı düşüş gıda fiyatlarına yansımadı. Vatandaşlar market fiyatlarına ne zaman yansıyacağı merak ederken AKP'li vekil tarih verdi.


Dolardaki hızlı yükselişle birlikte marketlerde ürünlere peş peşe zam geldi. Marketler günde birkaç kez etiket değiştirmeleriyle de gündemdeydi. 

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Aralık'ta açıkladığı "kur korumalı TL mevduatı sistemi"ne geçilmesinin ardından dolarda sert düşüş yaşandı. Ancak bu düşüş, market fiyatlarına yansımadı. 

Vatandaşlar, dolar yükselirken hızlı bir şekilde artan fiyatların aynı şekilde düşmesini beklerken, Erdoğan da önceki gün yaptığı açıklamada "Dolardaki artış sırasında fiyatları hangi hızla ve hangi oranla yükseltiyorlarsa aynı şekilde şimdi de geri indirmelerini özellikle bekliyoruz." dedi. 

Geçtiğimiz hafta HDP Milletvekili Garo Paylan ile AKP milletvekili Vedat Demiröz arasında dolar kurundaki düşüşün ne zaman market fiyatlarına yansıyacağına ilişkin bir diyalog yaşandı.

Etiketlerde düşüş olmadığına dikkat çeken Paylan ocak ayında da Türkiye’yi yüksek bir enflasyon oranının beklediği uyarısında bulundu. Paylan’a yerinden yanıt veren AKP milletvekili Vedat Demiröz, “Ya, bir gün iki günde olur mu? Biraz sabredin, bir iki ay bakın” diye seslendi." ifadesi kullanıldı. 


https://www.krttv.com.tr/gundem/vatandasfiyatlarindusmesinibekliyorduakplivekilich105099.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kundaklanan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde İzmir Marşı ! Fransız-Alman ortak kanalı Bilal Erdoğan'la böyle alay etti ! Arap emlakçılar Yalova'yı böyle pazarlıyor! Avustralya'da yaşayan bir Türk, 20 saatte 438 doları nasıl kazandığını anlattı: Siz bir günde ne kadar kazanıyorsunuz?