Anasayfa
30 Kasım 2019 ( 117 izlenme )
Reklamlar

Ekrem İmamoğlu'nun projesine AKP engeli!


İmamoğlu engelliler merkezi yapacaktı AKP’li belediyeye bedelsiz tahsis edildi


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun rekreasyon ve engelliler merkezi projesi yapmayı planladığı Eyüpsultan’daki İSKİ mülkiyetinde bulunan Osmanlı Parkı, AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’ne bedelsiz olarak 10 yıllığına tahsis edildi. CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, “İBB Başkanı’nın projesini dikkate almadan 10 yıllığına ilçe belediyesine tahsis edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu yatırımları engellemekten başka bir şey değil” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait taşınmazların AKP'li ilçe belediyelerine devredilmesine ilişkin yeni bir karar daha alındı. 28 Kasım tarihli İSKİ Genel Kurulu'nda daha önce AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu tarafından verilen önerge gündeme geldi. Önergede mülkiyeti İBB'ye bağlı İSKİ'ye ait Eyüpsultan'daki yaklaşık 80 dönümlük arazinin bedelsiz olarak ilçe belediyesine tahsisi istendi.

İmamoğlu engelliler merkezi yapacaktı AKP’li belediyeye bedelsiz tahsis edildi

“BEDELSİZ EYÜPSULTAN BELEDİYESİ’NE…”

Talebe ilişkin hazırlanan Hukuk Komisyonu raporunda mülkiyeti İSKİ Genel Müdürlüğü'ne ait olan yaklaşık 68 dönümlük arazi ve üzerindeki park, sosyal tesis ile nikah salonunun 10 yıl süreyle bedelsiz olarak Eyüpsultan Belediyesi'ne tahsis edilmesi uygun bulundu. Aynı ilçede yüzde 14.90 hissesi İSKİ'ye ait olan ve üzerinde belediye hizmet binası bulunan 12.5 dönümlük parsel üzerindeki İSKİ hissesi de 10 yıl süreyle bedelsiz şekilde Eyüpsultan Belediyesi'ne tahsis edilmesine onay verildi. CHP grubu karara muhalefet şerhi düşerek, Eyüpsultan Belediye binası, nikah salonu ve sosyal tesislerin tahsisine karşı olmadıklarını, belediyenin kullanımında olmayan parkın tahsisine karşı olduklarını açıkladılar.

İMAMOĞLU'NUN PROJESİ VAR

Raporun mecliste oylanması sırasında söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, belediye binası ve tesislerin tahsisinde bir sorun olmadığını belirterek tahsis edilen parseller içinde Osmanlı Parkı'nın da bulunmasına karşı olduklarını söyledi. Balyalı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bu parkta rekreasyon ve engelli merkezi projesi olduğuna dikkat çekerek “İBB Başkanı'nın projesini dikkate almadan 10 yıllığına ilçe belediyesine tahsis edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu yatırımları engellemekten başka bir şey değil. Bu alan aynı zamanda iptal ettiğimiz Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin yapılacağı alanın bir kısmını da kapsıyor” dedi.

“SATMAYA KALKARSINIZ DİYE TAHSİS ETTİK”


Hukuk Komisyonu'nun AKP'li Başkanı Muhammet Kaynar, “Arıtma tesisinden zaten vazgeçildi, oraya bir şey yapılmayacak. Satmaya kalkarsınız diye belediyeye tahsis ettik” diye konuştu. AKP Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş da “Osmanlı Parkı'nda İstanbul'un yararına bir proje geliştirilecekse Eyüpsultan Belediyesi, İBB Başkanı'na destek verir zaten” yorumunda bulundu.

OY ÇOKLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Bedelsiz tahsis kararı tartışmaların ardından oy çokluğu ile kabul edildi. İBB Meclisi'nin 27 Kasım tarihli oturumunda AKP grubunun oyları ile İBB'ye ait araziler üzerinde yine İBB tarafından yapılmış spor tesisleri ve kültür merkezleri AKP’li ilçe belediyelerine bedelsiz olarak verilmişti.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/imamogluengellilermerkeziyapacaktiakplibelediyeyebedelsiztahsisedildi5480614/?fbclid=IwAR0PFTp6HTqMl2Ym6cBDs_A2zmHZXH82IC8lShNnnJ3jSMWEeLqgEXgM3Rk

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Saray İttifakı'nda panik yaratan erime! AKP yüzde 35'in altında, MHP ise... Akdeniz’de neden petrol ve gaz aramıyoruz? Sağlık Bakanlığı açıkladı: 1.480 yeni vaka tespit edilirken, 12 kişi hayatını kaybetti, 2.113 kişi sağlığına kavuştu! Ümit Özdağ'dan Bakan Soylu'ya Kızılay soruları!