Home
27 Nisan 2021 ( 38 izlenme )
Reklamlar

Emekli bayram ikramiyesi belli oldu


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, merakla beklenen emekli bayram ikramiyesi miktarını açıkladı. Erdoğan "Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz." dedi.


AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, merakla beklenen emekli bayram ikramiyesi miktarını açıkladı. Erdoğan "Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz." dedi. CHP, en az bin 500 lira olması gerektiğini açıklamıştı.

Emeklilerin 2017'den bu yana 1000 TL emekli bayram ikramiyesi aldıkları öğrenilirken, 4 yıl aradan sonra ilk defa yüzde 10 zam aldıkları kaydedildi. 

Erdoğan 11 Nisan’da yaptığı açıklamda 2018 yılından bu yana dini bayramlar öncesinde 1.000 TL olarak verilen emekli ikramiyelerinin bu yıl enflasyon oranında artırıldığını duyurmuştu.

 Erdoğan emekliye bayram ikramiyesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan "1000 + enflasyon dedim yani enflasyon 85 gelir biz bunu inşallah 100 e tamamlayacağız. 1100 yapacağız bunu. Meclis'e değil kararname ile göndereceğiz vakit kaybetmeden bayrama yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.


http://www.krttv.com.tr/gundem/emeklibayramikramiyesibelliolduh74109.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş Bankası'na 'çökme' planı AKP’yi de böldü İzmir’den sevindiren haber! Rüya bebek bulundu Akıl alır gibi değil, yine aynı sebep! Kız isteme törenine corona virüsü de geldi, mahalle karantina altına alındı! Kılıçdaroğlu BBC’ye konuştu: "Erdoğan’la farkımız siyah-beyaz"