Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
04 Aralık 2017 ( 1418 izlenme )
Reklamlar

Emniyetten Erdoğan'a özel masa!

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret davalarının arttığı şu günlerde Emniyet’te, “Devlet büyüklerine” ve “dine” hakaret özel bir masa kuruldu.

Polisler artık, sosyal medyada “devlet büyüklerine hakaret, Türk halkına ve dini değerlere hakaret” içerdiği ileri sürülen paylaşımları takip ediyor.

Son beş yıldır “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçu işledikleri iddiasıyla para hapis cezasına çarptırılanların sayısında patlama yaşanıyor. Bu cezaya çarptırılanların büyük bölümünü ise sosyal medya kullanıcıları oluşturuyor.

Öte yandan sosyal medyada paylaşımları sırasında yazdıkları mesajlarla örgüt propogandası yaptıkları gerekçesiyle hakkında cezai işlem yapılanların da sayısında patlama gözleniyor.

Dünya kamuoyunun gündemine sık sık nsan hakları ve ifade haklarının ihlaliyle gelen Türkiye, aynı zamanda internette de ifade özgürlüğü sırasında sonlarda bulunuyor.

Kritik olaylar sırasında internet hızının sıkça düşürüldüğü Türkiye’de, aynı zamanda twitter da zaman zaman ulaşıma kapatılıyor.

http://www.abcgazetesi.com/emniyetten-erdogana-ozel-masa-70734h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Konya’da pandemi hastanesinde tüyler ürperten görüntüler! 'Taşıyıcıyım, fazla yaklaşma!' Türkiye, 43 milyon Euro’yu sildi, Alman yargısı unutmadı! 'Binali Yıldırım görevden alınacak' iddiası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Toplam can kaybı 2.600, vaka sayısı 104.912 oldu!