Home
02 Ocak 2024 ( 15 izlenme )
Reklamlar

En düşük emekli aylığına düzenleme geliyor


AKP kulislerinde, asgari ücrette yapılan artışın en düşük emekli maaşına yansıtılması yönünde bir beklenti bulunuyor. Vatandaşın beklentilerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili bakanlara iletildiği belirtildi.AKP kurmayları yaptığı açıklamalarda, "Cumhurbaşkanımız da zaman zaman bu konu gündeme geldiğinde emeklilerle ilgili yıl sonu itibarıyla yeniden bir değerlendirme yapılacağını söylemişti. İlk yapılacak kabinede konu gündeme gelecek. Çıkan karara göre teklif TBMM Başkanlığı'na sunulur" ifadelerini kullandı.

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?

Kulislerde, rakamın 10 bin liranın altına düşmeyeceği, 1112 bin lirayı da bulabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz geçen günlerde, 7 bin 500 liralık en düşük emekli maaşı için özel bir çalışma yürütüldüğünü söyledi. Yılmaz, "SSK ve BağKur emeklilerine de enflasyona göre artış yapılacak. Ancak bu grubun aylıkları yılın ikinci yarısında görece daha yüksek artacak" demişti.

KRT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeğenine tecavüz eden imam kendisini böyle savundu! “O da beni tahrik ettiği için suçlu” İsrail’den Lübnan’a yeni tehdit CHP’li Aykut Erdoğdu, seçim olmayan yıllarda AKP'nin yardımları kıstığını belgelerle kanıtladı Halkbank’a ABD’den kötü haber!