Anasayfa
30 Ocak 2019 ( 71 izlenme )
Reklamlar

Ensar Vakfı'na bir kıyak daha!

Antalya'da devlet okullarında değerler eğitimini Ensar Vakfı üstlendi.Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu öğrenme Genel Müdürlüğü ile Ensar Vakfı arasında protokol imzalanmıştı, bu protokol Danıştay 8. Daire tarafından iptal edilmişti .

kamudanhaber.net’de yer alan habere göre Danıştay 8. Dairesi, protokolün, bir kamu hizmeti olan eğitim öğretim hizmetinin, devlet hizmet alanı içerisinde ancak genel idare esaslarına göre memurlar ve diğer kamu görevlileri eliyle yürütülmesine ilişkin anayasanın amir hükmüne ve Türk milli eğitiminin temel ilke ve kurallarına aykırı olduğu sonucuna vardı. Danıştay’ın kararında; “Anayasa ve yasalar gereği ulusu çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak teknik, ekonomik, kültürel ve sosyal gelişme alanlarında iyi bireyler yetiştirilmesi ve bunun için ülke çapında etkin önlemler alınmasının devletin devredemeyeceği görevler arasında olduğu” vurgulandı.

Kararda, özetle şöyle denildi:

“Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, kanunda belirtilen amaçlar doğrultusunda salt akademik anlamda eğitim verilmesini aşan bir biçimde kişinin birey olarak gelişiminin sağlanmasına yönelik eğitim öğretim hizmetinin yürütülmesine ilişkin yetkinin, hukuk devleti ilkesi uyarınca anayasaya, üst hukuk normlarına uygun olarak kullanılması gerekmektedir.”

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü, Danıştay 8. Dairenin mahkeme kararına rağmen, Antalya ilinde devletin üstlenmesi gereken görevi Ensar Vakfına devretti.

https://odatv.com/ensarvakfinabirkiyakdaha30011925.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP göre Türkiye'de 11 milyon 985 bin 118 kişi şüpheli! Vatandaş borç batağında: Bireysel kredi ve kredi kartı borçları 20 milyar liraya dayandı Cami var, cemaat var ama imam yok! Saadet Partili Belediye Başkanı AKP'nin skandalını ortaya çıkardı!