Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
05 Eylül 2019 ( 51 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, AKP İl Başkanları toplantısında, binlerce kişinin partiden ayrıldığını açıkladı! AKP'nin üye sayısı bakın ne kadar azaldı!


Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘290 bin üye eksildi’ dedi, teşkilatını uyardı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da AKP İl Başkanları toplantısında konuştu. Erdoğan kamuoyunda tartışmalara konu olan "AKP'nin azalan üye sayısı" ile ilgili de son bilgileri paylaştı ve teşkilatlarına talimat verdi.Konuşmasının başında “İşlerimize dört elle sarılmak mecburiyetindeyiz. Ak Parti milletimiz tarafından kurulmuş milletimizin desteğiyle ayakta kalmış bir partidir. Ülke genelinde hizmet eden dava adamlarının emeğini, kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Hiçbir şehrimizin fitne fücur tacirlerine pirim vermeyeceğine inanıyorum. Biz dedikodulara asla kulak asmadan kendi işimize bakacağız.” diyen Erdoğan partisinin üye sayısı ile ilgili de konuştu.

ÜYE SAYISINDA 290 BİN AZALMA

Erdoğan “Şu an itibarıyla partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup bir başka parti söz konusu değil. Üye listelerimizi güncelliyor, ölümler ve diğer sebeplerle kayıtları düşenleri belirliyoruz. Üye sayımızda, yüzde 95’ten fazlası vefatlardan kaynaklanan yaklaşık 290 bin kişilik bir eksilme olduğunu gördük. İl, ilçe ve belde başkanlarımızın yeni, üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri önemlidir. Delege listelerinin yenilenmesi, kongrelerin yapılması, kadın ve gençlik kollarımızın da kongrelerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup başka bir parti söz konusu değil. Tüm bu çalışmaların önümüzdeki temmuz ayına kadar bitirilmesini hedefliyoruz. Ak Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme kabiliyetine sahip olmasıdır.” dedi.

Son dönemde ihraçlar ve parti içi tartışmalarla gündeme gelen AKP’de son 1 yılda üye sayısı 10 milyon 719 bin 234’den 9 milyon 931 bin 103’e düştü. Bu rakamlarla birlikte 2018 Ağustos ayından beri AKP’deki üye sayısı 788 bin 131 azalmış oldu.


https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/cumhurbaskani-erdogan-il-baskanlari-toplantisinda-3-5318185/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sabah'tan İslamcıları ayağa kaldıracak hareket! Kudüs'ü İsrail'e teslim ettiler! Abdullatif Şener’den İş Bankası çıkışı: Erdoğan’ın para ve bankalara özel ilgisi var Diyanet'in harcamaları Sayıştay denetiminden çıktı! "Erdoğan kendisini ikinci bir Atatürk gibi hayal ediyor"