Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
13 Ocak 2018 ( 173 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan Bayraktar yaptıracağı caminin maliyetini açıkladı: 30 değil, 65 milyon lira tutacak!

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın üyesi olduğu Trabzon Alemdar Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Trabzon’a 20 bin kişilik cami yapılması için harekete geçti. Hürriyet’in sorularını yanıtlayan Bayraktar, “Bu cami oldukça maliyetli olacak, 65 milyon lira gibi bir rakama tamamlanacak ve yeni bir yaşam merkezi olacak” dedi.

Derneğe kendisinin yanı sıra çocuklarının da üye olduğunu söyleyen Bayraktar, caminin finansmanı içinse Trabzon halkına güvendiklerini ifade etti.

Hürriyet'ten Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre derneğin 2-3 milyon lira gibi bir parasının olduğunu açıklayan Bayraktar şöyle devam etti:

“Bu projenin başlaması için gereken rakam. Kalanı için Trabzon halkından destek isteyeceğiz. Onların da destek vereceğine eminiz. Hızla çalışmalara başlamak istiyoruz. Proje çok büyük bir proje ve 2019 yılına yetişmesi mümkün olmaz. Trabzon için yeni bir merkezden bahsediyoruz. 150 bin metrekarelik bir meydanı olacak. Caminin altı eğitim kompleksi olacak. Hep beraber caminin hızla yapılabilmesi için çalışacağız. Ben derneğin üyesiyim ve diğer üyelerle birlikte sürecin hızlanması için her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.”

Bayraktar, 17-25 Aralık sonrası “Ne yaptıysam Başbakan Tayyip Erdoğan’ın emriyle yaptım” deyip istifa etmiş, kısa bir süre sonra ise, “Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Sayın başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir” diyerek ‘manevra’ yapmıştı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/904317/Erdogan_Bayraktar_yaptiracagi_caminin_maliyetini_acikladi__30_degil__65_milyon_lira_tutacak.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Arnavutköy'ü resmen ranta açtılar! Marks & Spencer kara çarşaf satışına başlıyor! Dolar için korkutan uyarı! 6 lirayı bulabilir! Çığrından çıkan Türkiye: Küçükçekmece’de bir çocuk daha cinsel saldırıya uğradı!