Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Mart 2018 ( 688 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan bu kez fesli tarihçisiyle ters düştü: İstiklal Marşı polemiği

Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ağır sözler eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, kısa süre önce hastanede tedavi görmüş ve Tayyip Erdoğan da kendisini ziyaret etmişti. Erdoğan, partisinin grup toplantısında 'hocam' dediği Mısıroğlu'nu hedef aldı.

Kurtuluş Savaşı için “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ağır sözler eden, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu, kısa süre önce hastanede tedavi görmüş ve AKP Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da kendisini ziyaret etmişti. Erdoğan’ın bu ziyareti eleştirilere neden olmuştu... Erdoğan bugünkü grup konuşmasında, İstiklal Marşı’ndaki “Korkma” ifadesini birçok konuşmasında eleştiren, Mehmet Akif Ersoy'a 'serserinin tekiydi' diyen Atatürk düşmanı  Kadir Mısıroğlu’nu isim vermeden eleştirdi.

 Kadir Mısıroğlu bir konuşmasında Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’na “Korkma” ifadesiyle başlamasını şöyle eleştirmişti:

“Seksen sene sonra Yunanı hala Sakarya’da mı vehmediyorsun da ‘Korkma’ diye başlatıyorsun. ‘Niye korkacağım lan dünya benden korksun’ desene. Mehmet Akif serserinin teki.”

Kadir Mısıroğlu bir başka konuşmasında ise yine Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’na “Korkma” ile başlamasını da sert bir dille eleştirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup konuşmasında ise, İstiklal Marşı’nın neden “Korkma” ile başladığı anlattı ve “Korkma” ifadesini eleştiren "Hocam" dediği Mısıroğlu'nu isim vermeden eleştirdi. Erdoğan’ın konuşması şöyle:

“Peygamber efendimizin Hicret sırasında kaldığı mağarada biliyorsunuz Hz. Ebubekir’i teskin etmek için ve yüce kitabımızda da zikredilen ‘Korkmaz Allah bizimle beraberdir’ ayeti var ya, işte bu lafzın ‘Korkma’ kısmının İstiklal Marşımızın başına yerleştirilmiş olmasının sebebi de budur. Yani birileri burada farklı yerlere çekip, beşer planındaki korkmak korkmamak gibi olmasın.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/938539/Erdogan_bu_kez_fesli_tarihcisiyle_ters_dustu__istiklal_Marsi_polemigi.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilimsel makalede gizlenen "Bismillahirrahmanirrahim" yazısının sırrı çözüldü Maranki viraj aldı! "Belgrad'a öfkemizi gömdük" Tepkiler çığ gibi büyüdü, AKP’den geri adım! Odunpazarı Belediyesi hizmet binalarına Andımızı astı!