Anasayfa
31 Aralık 2017 ( 477 izlenme )

Erdoğan’dan asgari ücret açıklaması 'Asgari ücreti beyefendiler beğenmiyor. Ya eline diline dursun'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 1603 TL olan asgari ücretle ilgili yaptığı açıklamada, “Asgari ücreti beyefendiler beğenmiyor. Ya eline diline dursun” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP Sinop İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde konuştu.

“ELİNE DİLİNE DURSUN”

Erdoğan, “Dün asgari ücret açıklandı. Bin 603 TL. Asgari ücreti beyefendiler beğenmiyor. 2002 yılında asgari ücret 184 liraydı. Biz bunu geçen yıl bin 404’e çıkardık. Şimdi ise yüzde 14,3’lük artışla bin 603 TL’ye çıktı. Ya eline diline dursun. Nereden nereye. Asgari ücreti 9 kat arttırmış olduk. Hiçbir zaman da enflasyonun altına düşürmedik.

İstihdamı teşvik etmek için bu asgari ücrete 100 lirada işveren teşviki uyguluyoruz. Türkiye zenginleştikçe 81 vilayetin her biri payını alacaktı Kişi başına düşen gelir 3 bin 500 dolardı. Bugün ise kişi başına düşen milli gelir 11 bin dolar oldu. Asgari ücret de büyük bir artışla bin 603 lira. Bizim için siyaset bir amaç değil bir araçtır. Siyaset makam ve mevki kapısı değil millete hizmet etmenin ve ülkeyi layık olduğu seviyelere taşıma kapısıdır. Türkiye son 15 yılda hangi sorumluluğu üstlendiyse hepsinin hakkını fazlasıyla vermiştir” diye konuştu.

http://halktv.com.tr/erdogandanasgariucretaciklamasielinedilinedursun271795

Bunlar da İlginizi Çekebilir