Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
06 Aralık 2018 ( 138 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan dün sosyal medyaya karşıydı, bugün takipçi sayısıyla övünüyor!

Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında Twitter'daki takipçi sayısını açıkladı ve seçim kampanyalarının sosyal medya üzerinde yoğunlaşacağını duyurdu. Erdoğan'ın bu açıklamaları daha önceki sözlerini gündeme getirdi.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Twitter'daki takipçi sayısının 13 milyonu aştığını duyuran Erdoğan, 31 Mart seçimlerine giderken yürütülen kampanyalarda sosyal medyada ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi. 

"Artık 5 milyara yakın insanın internete erişiminin bulunduğu bir dünyada yaşıyoruz" diyen Erdoğan, "Ülkemizde aktif sosyal medya kullancılarının sayısı 51 milyonu bulmuş durumda. Madem sosyal medya algıları gerçeklerin önüne geçilebiliyor bizim bu mecrayı hakikatlerle donatarak kendimizi en doğru biçimde anlatmamız gerekiyor. Şahsımın Twitter hesabının takipçi sayısı şahsımın 13.5 milyona yaklaştı. Twitter’daki her bir mesajımız da bir kaç Yenikapı mitingi yapmış gibi olduğumuzu görüyoruz" şekliden konuştu.

"HEPSİNİN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamaları Başbakanlığı döneminde yaptığı bir konuşmayı akıllara getirdi.

Erdoğan, 2014’te de yerel seçim çalışmaları kapsamında gittiği Bursa'da "Twitter mivitır hepsinin kökünü kazıyacağız. Sosyal medya bir baş bela. Biz bu milleti Twitter’a, Facebook’a yedirmeyiz" ifadelerini kullanmıştı.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/erdoganin-twitter-sozleri-yeniden-gundem-oldu-215894h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Olağandışı kayıtsız döviz girişi! Sayıştay'dan SGK raporu: Vatandaş soyuluyor! Bulduğu cep telefonu için teşekkür beklerken, ifadeye çağrıldı! Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali kiraya çıktı!