Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
26 Ekim 2020 ( 14 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan eleştirisine 12 yıl hapis cezası!


Sosyal medya paylaşımı nedeniyle evi basılan Muhterem Çıtanak'a 1 yıl sonra dava açıldı.Kocaeli'nde yaşayan ve sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle işinden olan Muhterem Çıtanak'ın evi de polis tarafından basıldı.

Bir yıl sonra açılan davada Karamürsel Cumhuriyet Başsavlığı tarafından hazırlanan iddianamede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müşteki olarak yer aldı.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, Çıtanak söz konusu paylaşımı 25 Ağustos 2019 tarihinde yaptı.

Çıtanak'ın, paylaşımında kullandığı “İstanbul’da sel oldu beyefendi tatilde diyecek son kişisin @RTErdogan. Ülkende beklenen darbe oldu, Sen Marmaris’te tatildeydin. Darbeyi de SGK emeklisi milyoner eniştenden öğrenmiştin, Sn @ekrem_imamoglu Sizin 25 yılda yapamadıklarınızı yapıyor an itibariyle” ifadesi suç sayıldı.

Çıtanak ise ifadesinde şöyle dedi:

“Twitter’da çok sayıda paylaşımda darbe esnasında Cumhurbaşkanı’nın Marmaris’te tatilde olduğunu defalarca yazdıkları için ben de bu konuyla İmamoğlu konusunun birbiriyle benzer mahiyette olduğuna vurgu yapmak için bu paylaşımı yaptım. Suç olduğunu bilmiyordum” 

https://halktv.com.tr/erdogan-elestirisine-12-yil-hapis-cezasi-437720h

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan’ın ‘manevi kızı’ büyükelçi olarak atandı! Borca batan AKP'li belediye, ikram için 5 milyon TL harcadı! Sosyal medya 'yorgun savaşçı' Ensar hemşireyi konuşuyor! İşte doğalgazda indirim skandalının belgesi! Bakın vatandaşı nasıl kandırmışlar?