Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
31 Aralık 2018 ( 1608 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ı alkışlayan komutan İsmail Metin Temel görevden alındı!

2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, daha önce bir orgeneralin atanmadığı Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.


Generallerin atanmaları ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Malatya'da görev yapan 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı. Bu göreve daha önce bir orgeneral atanmamıştı.

Tunceli'de görev yapan 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut ise Erzincan'daki 3. Ordu Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına getirildi.

Söz konusu görevlendirmeler Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 9'uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince gerçekleştirildi.

Erdoğan'ı alkışlamıştı

CHP’nin Cumhurbaşkanı aday Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini eleştirdiği konuşmayı alkışlayan İsmail Metin Temel’e tepki göstermişti. İnce, “Beni eleştirdiği yerde general de Erdoğan’ı alkışlıyor. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek” demişti. Son YAŞ'ta orgeneralliğe yükselmişti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1186341/Erdogan_i_alkislayan_komutan_ismail_Metin_Temel_gorevden_alindi.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk dostu Yunan belediye başkanına linç girişimi! AKP'li vekil Orhan Miroğlu 'pkk terör örgütü değildir !' Bunlar varken terör bitmez ! Diyanet’in son 10 yılda yayınladığı skandal fetvalar! Allah hocamıza sormuş 'Manisa'ya deprem vereyim mi ?' Hocamız 'yok' demiş ve Manisa'da deprem olmamış !