Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
17 Temmuz 2018 ( 492 izlenme )

Erdoğan'ı alkışlayan paşanın eşine terfi!

Erdoğan'ın Muharrem İnce aleyhindeki sözlerini alkışlamasıyla “Apolet sökme” tartışmalarının odağına oturan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in eşi Ferhan Temel Yargıtay üyesi olarak atandı.

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan'ın Muharrem İnce aleyhindeki sözlerini alkışlamasıyla “Apolet sökme” tartışmalarının odağına oturan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in eşi Ferhan Temel Yargıtay üyeliğine atandı. 

Oda TV'den Müyesser Yıldız'ın haberinden ilgili bölüm şöyle:

O KOMUTANA ÇOK FARKLI BİR APOLET

112 yeni yüksek yargı üyesi arasında sadece 3 kadın bulunuyor. 

Bunlar arasında dikkat çekmeyen ve gündeme gelmeyen öyle bir isim var ki!.. 

Kim mi? 

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Erdoğan'ın Muharrem İnce aleyhindeki sözlerini alkışlamasıyla “Apolet sökme” tartışmalarının odağına oturan 2. Ordu Komutanı Metin Temel ' target='_blank'>İsmail Metin Temel'in eşi Ferhan Temel.

Yeni Yargıtay üyesi Ferhan Temel 1963 doğumlu. 1984 Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel, göreve Kayseri hakim adayı olarak başladı. Kars Aralık Cumhuriyet Savcılığı ve Kayseri Tomarza Hakimliğinin ardından da Yargıtay 3. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliği yaptı. 

25 Mart 2016 kararnamesi ile Yargıtay Tetkik Hakimliğinden Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı'na atanan Temel, dünkü kararnameyle yeniden Yargıtay'a, ama bu defa üye olarak döndü. 

Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanlığı'na atanması üzerine komuta kademesinin yeniden şekillendirilmesi çalışmaları sırasında İsmail Metin Temel'in Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilme ihtimalinden söz edilmişti. Bu gerçekleşmedi, ama eşinin Yargıtay üyeliğine seçilmesiyle bir anlamda hem hedefteki komutana, hem de Muharrem İnce ve Temel'i eleştirenlere yeni bir mesaj verilmiş oldu.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/erdogani-alkislayan-pasanin-esine-terfi-198829h.htm

Bunlar da İlginizi Çekebilir