Home
26 Mayıs 2022 ( 23 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan, iddiaların odağındaki TÜRKEN Vakfı'na bağış yaparak sahip çıktı!


Erdoğan, vakfın hamlelerini destekler nitelikte bir kararla Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatı TÜRGEV’e bağışladı. TÜRGEV de; söz konusu tazminatı TÜRKEN Vakfı’na bağış olarak gönderme kararı aldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün yaptığı açıklamada, TÜRGEV ve Ensar Vakıflarının ABD’de kurdukları Türken Vakfı’na aktarılan paraları gündeme getirdi. Kılıçdaroğlu, TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığı ile 1 milyar liranın ABD'deki paravan bir vakfa transfer edildiğini söyledi.

ABD’de kurulan Türken Vakfı’nın başında bir ABD vatandaşının olduğunu belirten CHP lideri, “Ama vakfın asıl yönetimi, Erdoğan ailesi üyelerine ait. Türkiye’den iki vakıf seçiliyor. TÜRGEV ve ENSAR. Bu vakıflar başlıyor, paraları bir Amerikan vatandaşına göndermeye. 1 milyar lirayı şıp diye transfer ediyorlar Amerika’ya. Erdoğan, çık söyle. Bu para gönderttiğin paravanın başında senin ailenden kim var? Ailede kim gönderiyor, bu paraları? Ailenden kim alıyor bu paraları, karşı tarafta. Çık anlat, çekinme” açıklamasını yaptı.

ERDOĞAN KAZANDIĞI TAZMİNATI BAĞIŞLADI

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının ardından AKP yöneticileri arka arkaya canlı yayınlara bağlanarak yalanlama yarışına girdiler. Siyasetin gündemini belirleyen Türken Vakfı’yla ilgili bir hamle de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Sabah'ta yer alan habere göre; Erdoğan, vakfın hamlelerini destekler nitelikte bir kararla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatı TÜRGEV’e bağışladı. TÜRGEV de; söz konusu tazminatı TÜRKEN Vakfı’na bağış olarak gönderme kararı aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP’li Gençlik Kolları Başkanı karakolda Emniyet Müdürüne saldırdı iddiası Bakan Nebati harikalar diyarında! "AKP enflasyonu başarılı yönetiyor" Konya'da protesto! '20 yıldır AK Parti'ye oy veriyorum' diyen vatandaş isyan etti: 'O olay bitmiştir' Bir sigara grubuna daha zam geldi!